На блокпосту вона допомагає перевіряти автомобілі на заборонені речі.

Прес-служба Національної гвардії розповіла про ротвейлерку Габріелу, яка на одному з блокпостів несе службу разом із військовими.

Після проходження навчання кінолог з Габріеллою забезпечують громадський порядок, а з початком повномасштабної війни – працюють на блокпостах.

Серед основних завдань – допомагати в запобіганні несанкціонованого ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, виявлення осіб, що підозрюються у співпраці з незаконними збройними формуваннями, а також злочинців, які перебувають у розшуку тощо.

Собака настільки добродушна, впевнена та грайлива, що викликає усмішки не лише у військових, а й у всіх, хто проходить чи проїжджає повз. Але є винятки – велосипедисти та зловмисники зі зброєю – їх вона не жалує. І якщо на перших лиш осудливо гарчить, других – «здає» своїм гвардійським кураторам” — йдеться в повідомленні.

На запитання, чому військова собака така добра, кінолог каже: «бо вона дипломований професіонал, в неї є ліцензована спеціальність – «пошук зброї та набоїв, а на агресію її не тренували, та й не про її це характер…».

Ми проводимо перевірку підозрілих автомобілів на заборонені речі: набої, вибухівку, зброю. Одна собака іноді здатна знайти те, чого не знайде ціла група досвідчених патрульних. У нашому підрозділі – це єдина службова собака породи ротвейлер. Вважається, що ця порода краща для затримання або конвоювання. Але Габріелла розбиває ці стереотипи” — розповідає кінолог.

Фото: Фейсбук