Як наголошують в центрі, такі "вкиди" створені лише для деморалізації та поширення панічних настроїв серед військових.

Проросійські Telegram-канали тиражують фейк про різке погіршення епідеміологічної ситуації у Збройних силах України. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО.

рф прагне посіяти паніку серед українських захисників, не гребуючи «розгоном» фейку про те, що «в українській армії почалася епідемія туберкульозу». Зокрема, пропагандисти зазначають, що «українські медики не можуть визначити точну причину епідемії, однак схиляються до двох варіантів масового спалаху»: «призов недообстежених резервістів та бійців тероборони» та «активний призов до лав ЗСУ ув’язнених»” — вказано в повідомленні.

Також, посилаючись на невідоме «джерело в Генштабі ЗСУ», пропагандисти зауважують, що «рівень санітарних втрат від туберкульозу становить понад 10% особового складу, а багато військових хворіють у дуже важкій формі та потребують евакуації».

В центрі наголошують, що вказана інформація не відповідає дійсності та створена лише з однією метою – для деморалізації та поширення панічних настроїв серед військових.

Фото: Фейсбук