Йдеться про письменника і фотографі Анатолія Ульянова, який у 2009 році емігрував з України до США.

Про створення нового медіа під назвою YAR повідомив сам Анатолій Ульянов на своїй facebook-сторінці.

Анатолій Ульянов – скандальний письменник, фотограф, кінематографіст, один з кураторів медіалейбла «Луч». До 2009 року жив в Україні, потім покинув країну, подорожував по Європі, в 2011 переїхав до Нью-Йорка.

Нарешті, можу поділитися плодами своєї співпраці з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», для якого я розробив концепцію нового медіа – YAR… З огляду на, що в українському медіаполі, яке захопили «патріотичні» кликуші і колоніальні грантососи, мені оголошено негласний бойкот, моя участь у цьому проекті стало можливою виключно завдяки сміливості Іллі Хржановського“, – написав Ульянов.

За його словами, YAR покликаний “дослідити різноманітність людини” засобами документального кіно.

Уявіть, що Дзига Вертов вступив в гей-шлюб з Довженком, і в жарі простирадл вони породили «Київнаукфільм» з тіктоками і селфі. Не Діснейленд, але з чогось потрібно починати …“, – написав Ульянов досить “різноманітно” про видання, що писатиме про Бабин Яр – найбільш трагічну сторінку в історії Голокосту.

Анатолій Ульянов при цьому сподівається, що YAR не тільки актуалізує пам’ять про трагедію, але й стане місцем діалогу різних людей, “якими б не були їхні погляди і особливості”.

Діалог сприяє розумінню, а розуміння – прийняття, і більш інклюзивної суспільству, де знайдеться місце для всіх. Навіть для В’ятровича“, – написав Ульянов.

Як нагадав учасник команди популярного українського проєкту “Історія без міфівВіктор Дацько, раніше Анатолій Ульянов не соромився писати антисемітські публікації:

Кляв ізраїльську воєнщину і звинувачував євреїв у всіх гріхах і геноцидах палестинців… Це якби меморіал жертвам Голодомору розробляв Зюганов, який запросив собі на підмогу Бузину“, – іронічну прокоментував новину Віктор Дацько.

Тим часом стало відомо, що головним редактором YAR буде Євген Сафонов – творець видання BirdInFlight, інтернат-журналу про мистецтво фотографії.

Нагадаємо, в українському громадянському суспільстві та серед низки єврейських організацій неодноразово публікувалися критичні дописи та звернення до Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” у зв’язку із постаттю росіянина Іллі Хржановського через його скандальні роботи. Не зважаючи на критику, Хржановський залишився художнім керівником меморіального комплексу. А міністр культури Олександр Ткаченко, який також критикував роботи росіянина, згодом висловився на його підтримку.

Раніше у Наглядовій Раді Благодійного фонду Меморіальному центрі “Бабин Яр. Голокост” заявили, що головні об’єкти меморіального комплексу “Бабин Яр” будуть закінчені не раніше, ніж через 5 років.

Фото: Фейсбук