А в Міжнародному кримінальному суді впевнені, що винних в різанині покарають.

Росіяни вбивали мирних людей в Бучі за списками, повідомив мер Анатолій Федорук у відео, як виклала в Фейсбук Бучанська міськрада.

За його словами, ці списки допомогли скласти місцеві колаборанти. Вони вказували імена і адреси місцевих жителів.

Я бачив ці списки. Не власноруч вони були написані. Хтось з місцевих надиктував. Можливо, якісь колаборації були. Тобто вони заздалегідь знали, до кого йдуть, на яку адресу, і що це за людина“, — сказав Федорук.

Він зазначив, що у списку було, зокрема, і його прізвище, а також депутатів Бучанської міської ради.

Оскільки ми в передмісті столиці, то тут велика кількість чиновників проживало, політиків. Слава Богу вдалося, із тих можливостей, які були, виїхати з Бучі, то вони (військові РФ – ред.) довольствувалися тими, хто залишився“, – розповів мер.

Водночас, головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан в ефірі CNN заявив, що справу про масові вбивства в Бучі буде “в належний час розглянуто”.

Хан сказав, що “якими б не були наративи та контрнаративи”, все вирішать зібрані докази, які будуть подані на розгляд суду.

Ми все одно докопаємося до істини, тому що в залі суду нема де сховатися“, – сказав він.

Коментуючи в ефірі кадри з Бучі, Хан відповів на дезінформацію, яку розповсюджує Росія.

Тіла в мішках – не фальшиві. Я бачив їх. Я стояв поруч із ними“, – сказав він.

Хан також наголосив, що питання, на які має відповісти суд, – як загинули ці люди, хто їх убив і за яких обставин.

Хан додав, що світ уважно спостерігає за тим, наскільки ефективним буде верховенство закону щодо вторгнення Росії в Україну.

Хан також вважає, що гарантувати верховенство правосуддя у цьому випадку може бути складно, зважаючи на рішення Росії відкликати свій підпис під статутом МКС, який наділяє суд юрисдикцією переслідувати осіб за геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії.

Фото: Фейсбук