Орки вивозять спецодяг і комп’ютерну техніку.

Про це повідомив голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження Олександр Сирота.

У повідомленні зазначили, що російські військові розграбовують Чорнобильську зону, вивозять спецодяг і комп’ютерну техніку.

“Звісточка з Чорнобиля. Людей окупанти не чіпають, але пограбували всі офіси підприємств, що розташовані у місті.  Централізовано вивозять системні блоки, оргтехніку, спецодяг. Автотранспорт, що лишився на території підприємств, також знищено”, – зазначив Олександр Сирота. Він додав, що світла у Чорнобилі також немає.

Водночас, як повідомили в Енергоатомі, 21-шу добу персонал Чорнобильської АЕС без зміни працює на майданчику станції, забезпечуючи ядерну та радіаційну безпеку всіх елементів та систем станції.

“103 фахівці дбають про безпеку не лише станції, а й цілого світу, як ніхто розуміючи наслідки можливої ядерної катастрофи. Рашисти виказали повне нехтування безпекою, фактично перетворивши ядерний об’єкт на воєнну базу”, – зазначили у дописі.

Станом на сьогодні радіаційний фон на ЧАЕС та навколо неї не змінився і перебуває у межах допустимих норм.

Відомо, що російські окупанти поки не втручаються у виробничий процес. Комунікація між ними та персоналом станції практично відсутня. Від самого початку захоплення працівники відверто виказали своє негативне ставлення до них. Персонал ЧАЕС харчується власними продуктами із попередніх запасів. Їжу та продукти від окупантів персонал не приймає.

Крім того, на пропозицію змінитися або звільнити станцію українські атомники відповіли відмовою – розуміючи, що так вони піддадуть ризику своїх колег, які у такому випадку мають стати добровільними заручниками окупантів. Також, якщо персонал покине станцію, російські загарбники можуть замість них завезти новий персонал із Росатому.

Фото: Фейсбук