До захисту столиці залучені різні підрозділи Збройних сил.

Російські війська прагнуть захопити Київ, щоб узяти Україну під контроль, але українські воїни гідно захищають столицю, заявляють у Міноборони України. Про це заявила заступниця міністра оборони Анна Маляр в ефірі загальнонаціонального марафону.

Ворог намагається довкола Києва прорвати коридор для себе, блокувати транспортні шляхи. Триває оборона Києва. Вона дуже серйозна на сьогодні: задіяні Сухопутні війська, десантно-штурмові, Сили спеціальних операцій, тероборона, самі кияни… Ворогу надзвичайно складно, але ми повинні говорити чесно і про те, що ворог не полишає надії захопити Київ, бо ми всі розуміємо: захоплений Київ – це, по суті, захоплена Україна, тому це його ціль. Ми гідно станом на зараз захищаємо Київ і Київську область. Але всі повинні розуміти, що наша перемога – це тривалий шлях, наша перемога – це не сьогодні і не завтра, це тривалий шлях, який обов’язково буде переможним, але ми всі повинні набратися сил і кожен повинен робити свій внесок у перемогу” – розповіла Маляр.

Маляр зазначила, що загалом по країні активні дії тривають, ніде ворогу не вдається досягти результату, “тому ракети – це єдиний спосіб вразити потужно”, але в Україні працює протиповітряна оборона.

Говорити про кількість захоплених населених пунктів не можна, бо ще тривають бої.

Заступниця міністра оборони додала, що “ворог намагається перегрупувати – вже майже перегрупував свої сили”.

Дійсно, вони поповнюють свій особовий склад, але вони не можуть поки що активно пересуватися по території України – і активних боїв на сьогодні значно менше, ніж було на початку. Основна активізація ворога має дві складові – ракетні удари і спроби закріпитися на тих територіях, які тимчасово зайняли… Але їм вкрай складно утримувати ці території, бо населення не піддається, попри поодиноких колаборантів” – розповіла Маляр.

Нагадаємо, за минулу добу в області зафіксовано більше 40 обстрілів окупантами житлових масивів.

Фото: Фейсбук