Британський прем'єр вважає, що Україні слід і надалі постачати озброєння.

Росія відповіла відмовою на пропозицію генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй (ООН) Антоніо Гуттеріша про введення в Україні 4-денної “великодньої гуманітарної паузи”. Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Twitter.

Позиція московського фюрера була озвучена вже за декілька годин на Радбезі” — вказав він.

Зокрема, представник Росії заявив, що “дуже неправдиво і нещиро звучать у цих умовах заклики до миру і припинення вогню”.

За його словами, перемир’я є “прагненням дати київським націоналістам і радикалам передишку для того, щоб вони могли перегрупуватися”.

Також він заявив, що це дозволить українській стороні “влаштувати нові нелюдські провокації і запустити нові фейки про дії російських солдатів”.

Водночас, глава уряду Великої Британії Борис Джонсон вважає, що будь-які мирні переговори про припинення вогню в Україні приречені на крах, оскільки мати справу з путіним – це все одно що торгуватися “із крокодилом, який вчепився у твою ногу”. Про це повідомляє Reuters.

Розмовляючи з журналістами в середу, Джонсон припустив, що путін захоче реальних переговорів з Україною, коли і якщо досягне можливості вести їх із позиції сили, але й тоді він може знову спробувати взяти Київ.

Щодо намірів Зеленського, то, на думку Джонсона, він хоче вигнати російські війська зі сходу України, але, можливо, погодиться на переговори про Крим.

Дуже важко зрозуміти, як українці можуть вести переговори з Путіним зараз з огляду на явну відсутність у нього добропорядності. Його стратегія, яка є очевидною, полягає в тому, щоб спробувати поглинути і захопити якомога більшу частину України і, можливо, провести якісь переговори з позиції сили. Думка президента України, – якщо я правильно його зрозумів, я багато з ним розмовляю, – полягає в тому, що він насправді хотів би, щоб російські війська були вигнані з їхніх нинішніх позицій у Донецьку та Луганську. Це досить максималістська позиція, але щодо Криму вони не такі максималісти. Як можна домовлятися з крокодилом, коли в його щелепах нога? Ось у чому труднощі, з якими стикаються українці. Потрібно просто продовжувати стратегію, продовжувати постачати їх зброєю” — зазначив Джонсон.

За словами Джонсона, Путін ясно дав зрозуміти, що хоче захопити більше території України та може розпочати новий штурм столиці країни – Києва.

Джонсон сказав, що світові лідери, зокрема президент США Джо Байден, погодилися на заклик цього тижня, що вони продовжуватимуть постачати Україні зброю, зокрема артилерію, оскільки Росія активізує свої атаки на схід України.

Фото: Фейсбук