Росія готова до евакуації росіян з України в разі загострення ситуації, але спецпланів наразі не має.

Про це заявив заступник директора департаменту інформації та друку російського Міністерства закордонних справ Олексій Зайцев.

«Наскільки це можливо, завжди готові. Якихось спецпланів немає, але на постійній основі така робота ведеться для того, щоб убезпечити, наскільки це можливо, російських громадян і співробітників закордонних установ», — сказав він.

За словами Зайцева, при міністерстві існує спеціальний департамент, який розробляє плани на випадок ситуацій, коли може знадобитися евакуація.

Окремо представник МЗС РФ запевнив, що Москва вважає неприйнятною війну між Росією та Україною.

«Ми вже неодноразово заявляли, що наша країна ні на кого нападати не збирається. Ми вважаємо неприйнятною навіть думку про війну між нашими народами», — сказав він.

Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року. РФ такі наміри заперечує і пояснює військову активність навчаннями.

Як ми писали, в середині січня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні розбіжності» щодо більшості питань.

Фото: Фейсбук