В Україні на це відреагували неоднозначно — багато людей вважають Невзорова "консервою".

Російський журналіст Олександр Невзоров отримав громадянство України. Про це у своєму Фейсбуці написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Паспорт України отримала також дружина Невзорова Лідія.

Олександру Невзорову та його дружині Лідії Невзоровій Указом Президента Володимира Зеленського надано громадянство України за визначні заслуги перед нашою країною Спасибі Олександр та Лідія, за Вашу сміливість та чесність. За щире бажання допомогти зупинити війну та правдиву оцінку реальної ситуації” — йдеться в повідомленні.

Пізніше інформацію про запит на отримання громадянства підтвердив сам Невзоров.

Злочинець – Росія. Жертва – Україна. Це не можна оскаржити або спростувати. Це факт. Ну, а далі кожен робить свій вибір: допомогти злочинцю чи врятувати його жертву (…) І я вдячний тим втомленим, відчайдушним, кривавим людям України за те, що дозволили мені зайняти місце серед них” — написав він.

Зауважимо, що на сайті президента повідомлень про український паспорт для Невзорова поки немає, представники ОПУ цю тему поки не коментують.

Раніше росЗМІ поширили скріншот документа Міністерства закордонних справ України із запитом на перевірку публіциста та його дружини, у тому числі й по базі Інтерполу.

Повідомлення про надання громадянства Невзорову викликало неоднозначну реакцію серед українських діячів. Журналістка Марина Данилюк-Єрмолаєва натякнула, що Невзоров невдовзі почне перетягувати до України російську агентуру.

Щодо Невзорова — я тут чекаю повторення кейсу Сергацкова 2.0. От прямо секундомір вмикаю, де воно зламається остаточно (урАінцамі він нас називає давно) і потягне сюди російських дружків. Це ж було вже не раз і не двічі — ще і знайдуться довбограї, які будуть це оплачувати за наші податки” — пише вона.

Аналогічний пост залишив юрист Андрій Смолій.

Юрист Андрій Магера зауважив, що такий крок може зіпсувати відносини України з Литвою. Адже Невзоров у 1991 році підтримував штурм телецентру у Вільнюсі радянськими військами.

Невзоров – 63-річний радянський та російський журналіст, репортер, телеведучий, а також режисер, сценарист та продюсер документальних фільмів, публіцист.

7 лютого 2012 року Невзорова було внесено до списку довірених осіб володимира путіна. 2018 року в інтерв’ю Дудю він заявив, що підтримував путіна на виборах на знак подяки за те, що той у 1990-х роках відмовив свого начальника, мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, замовляти вбивство Невзорова.

З 2014 року став опозиціонером. Він назвав анексію Криму “мародерством” та засудив війну на Донбасі, підтримавши дії української армії.

Фото: Фейсбук