У День перемоги над фашизмом ворожі хакери почали масштабну DDoS-атаку на сайти провідних телекомунікаційних компаній України.

Про це інформують Держспецзвʼязку та телеком-оператори у своїх релізах.

Незважаючи на часткову недоступність сайтів частини атакованих компаній, їхні мережі працюють без перебоїв. У окремих користувачів можливе незначне погіршення якості доступу до інтернет.

Але в цілому ані на роботу компаній, ані на надання ними послуг своїм споживачам ця DDoS-атака фактично не вплинула. Що ще раз свідчить про ефективні системи кіберзахисту, які вдалося побудувати українським представникам телеком-бізнесу.

“Імовірною метою кібератаки є використання її для проведення чергової інформаційно-психологічної операції проти мешканців України. Російські злочинці вкотре намагаються позбавити українців доступу до інтернету та до правдивої інформації, посіяти панічні настрої. Наразі фахівці вживають усіх заходів для зменшення впливу ворожої DDoS-атаки”, – пише Держспецзв’язку.

Так, зокрема є труднощі у сайту компанії Ланет.

“Схоже, що росіян дуже образило знищення відеохостингу RuTube і вони вирішили помститись українським сайтам та ресурсам. Одним з них став і наш офіційний сайт. Від 9 травня 2022 року на нього ведеться потужна DDoS-атака, що може спричиняти незручності у користуванні ресурсом. Та ми проводимо комплекс заходів, щоб мінімізувати вплив атаки, що досі триває та прогресує”, – йдеться у повідомленні.
Сайт Мережі Ланет є інформаційним ресурсом з відомостями про послуги та порядку їх надання. Водночас він не зберігає жодних персональних даних абонентів або даних про індивідуальні особливості послуги. Для цього використовується особистий кабінет клієнта, який є окремим ресурсом.
“Тому ми вважаємо, що ця атака спрямована на інформаційно-репутаційні втрати компанії. Наразі вжиті з нашого боку заходи перешкоджають успішному досягненню цих цілей, однак у разі епізодичних незручностей, що можуть виникати під час користування сайтом lanet.ua, просимо поставитися з розумінням”, – додав провайдер.
Фото: Фейсбук