Міністерство фінансів США оголосило про накладання санкцій на чотирьох громадян України, у тому числі двох народних депутатів від "Опозиційної платформи - За життя", яких Росія вербувала для того, щоб доручити їм управлінські функції та контроль над критичною інфраструктурою під час окупації російськими силами.

Про це повідомляєЄвропейська правда“.

Під санкції потрапили депутати “Опозиційного блоку” Тарас Козак та Олег Волошин, також колишній депутат-регіонал, співавтор “законів 16 січня” Володимир Олійник та Володимир Сівкович, заступник секретаря РНБО за президентства Віктора Януковича. 

У Мінфіні заявили, що ці четверо осіб залучені до керованої російським урядом діяльності задля дестабілізації України. 

“Названі особи діють за вказівками російського ФСБ та підтримують керовані з Росії операції впливу, спрямовані проти США, їхніх союзників і партнерів. Ці четверо осіб відігравали ту чи іншу роль у російських глобальних кампаніях для дестабілізації ситуації у суверенних державах задля сприяння політичним цілям Кремля. США продовжать вживати кроків через такі дії, як ця, та у партнерстві з українським урядом, задля ідентифікації, викриття і припинення дестабілізаційних дій Росії”, – йдеться у заяві. 

У повідомленні Мінфіну зазначається, що російська розвідка отримала вказівку вербувати чинних та колишніх українських посадовців для того, щоб доручити їм управлінські функції та контроль над критичною інфраструктурою під час окупації російськими силами. “У центрі цієї роботи – Тарас Козак та Олег Волошин, двоє чинних народних депутатів від партії Віктора Медведчука, який вже під санкціями США за його роль у підриві суверенітету України в 2014 році”, – йдеться у тексті.

Зазначається, що Козак, який контролює кілька телеканалів, підтримав план ФСБ “очорнити” топ-представників близького оточення Володимира Зеленського, звинувачуючи їх у провалі боротьби з епідемією коронавірусу. На додачу Козак використовував свої медіаресурси для просування дезінформаційних наративів щодо президентських виборів у США. У США вважають, що протягом 2020 року Козак співпрацював з агентурою ФСБ.   

Щодо Волошина зазначають, що він працював з російськими агентами для послаблення позицій українського уряду, а також з росіянином Костянтином Клімніком, пов’язаним з ФСБ, на якого наклали санкції за спроби впливати на вибори у США – задля координації передачі інформації для впливу на вибори у США.  

Щодо Володимира Олійника зазначають, що він переїхав до Росії з України після революції та поділяє антизахідні погляди. У США вважають, що він у 2021 році за вказівкою ФСБ займався збором інформації про критичну інфраструктуру України.

Фото: Фейсбук