На думку російського МЗС, українська влада таким чином нав'язує населенню ненависть до всього, що пов'язано з Росією, українське МЗС нагадало, що "дружба на танках не будується".

Речниця МЗС РФ Марія Захарова повідомила, що знесення монумента “викликає лише співчуття”.

“З гіркотою спостерігаємо, як нинішній київський режим наполегливо нав’язує населенню України ненависть до всього, що пов’язано або хоча б має відношення до Росії. Планомірно здійснюється демонтаж всього, що могло б нагадувати про історичну спільність наших країн. В черговий раз закликаємо українську владу припинити цинічний експеримент над українським і російським народами. У гонитві за руйнуванням власних історичних коренів можна легко нанести непоправної шкоди і власній державності”, – йдеться в коментарі МЗС РФ.

Натомість речник МЗС України Олег Ніколенко нагадав, що “дружба на танках не будується”.

“Реакція МЗС РФ на демонтаж пам’ятного знаку про дружбу Києва та Москви на вулиці Маршала Якубовського викликає здивування. Поборники історичних зв‘язків досі не зрозуміли, що дружба на танках не будується. Розв’язана із Москви збройна агресія проти України забрала тисячі українських життів, десятки тисяч людей залишилися із скаліченими долями, сотні тисяч вимушені жити в умовах перманентної загрози життю і здоров’ю на окупованих територіях. Пам’ятний знак, встановлений в 2001 році, не відображає реалії сьогодення”, – йдеться у відповіді.

Речник МЗС додав, що в Києві знайдеться місце для іншого монумента, який зафіксує покаяння РФ за горе, принесене нею на українську землю.

“Упевнений, що в Києві знайдеться місце для іншого монумента: зафіксувати покаяння Росії за все те горе, яке вона принесла на українську землю. Виправляти історичні помилки ніколи не пізно”, – наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, столичні комунальники демонтували пам’ятний знак на вулиці Маршала Якубовського, 8, встановлений на честь дружби Києва з Москвою.

Фото: facebook