У лікарні Кривого Рогу дівчинці ампутували ніжку вище коліна, але врятували життя. За три тижні після ампутації дитина потрапила до "Охматдиту". Тут розпочалася величезна робота з реабілітації Маринки.

Про це повідомляють на сторінці медзакладу в Фейсбуці.

У столичній лікарні “Охматдит” продовжує лікування 6-річна Марина з Херсонщини, яка втратила ніжку під час влучання російської ракети в її домівку.

На початку травня, у будинок, де жила дівчинка влучила російська ракета, яка спричинила тяжкі травми ніг.

“Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщуватися у просторі”, — розповідає реабілітолог Назар Борознюк.

Окрім цього, з першого дня в лікарні з Мариною та її рідними працює психолог. Марина з психологом з радістю займаються арттерапією: вони малюють, ліплять, вирізають, творять красу. Це допомагає знизити тривожність.

“Складність протезування та реабілітації дівчинки полягає в тому, що дитина щорічно потребує нового протезу (можливо навіть частіше), адже вона безперервно росте. Лише за три місяці перебування в лікарні Марина виросла на 3 см, — кажуть протезисти.

Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше, ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.

Перед командою спеціалістів “Охматдиту” постав новий виклик — подолати психологічний страх дитини та навчити Марину ходити на протезі. Зараз дівчинка навчається на своєму першому “навчальному” протезі, якому навіть дала йому ім’я — Кеша.

За два тижні активної роботи реабілітолога і психолога, дівчинка вже самостійно ходить на протезі за допомогою милиць, підіймається сходинками та не боїться переміщуватися на протезі, хоча спочатку боялася його навіть одягнути.

Уже за місяць Марині зроблять новий косметичний постійний протез, на якому вона й буде ходити перший рік. Спеціалісти “Охматдиту” продовжують свою роботу та докладають максимум зусиль, аби реабілітувати Марину.

Фото: Фейсбук