Наразі Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил щодо громадян, які транспортували коштовності.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Державної митної служби України.

Столичні митники вилучили золоті годинники з діамантами вартістю понад 1,5 мільйона гривень та золоті й срібні монети 1896-1924 років карбування.

«Зимові свята в зонах митного контролю аеропортів «Бориспіль» та «Київ» позначилися коштовними вилученнями. Київськими митниками виявлено одразу дві спроби переміщення через митний кордон України в авіаційних пунктах пропуску коштовностей та старовини з порушенням порядку проходження «зеленого коридору», – зазначили в дописі.

Нові жіночі швейцарські наручні годинники ROLEX та ULYSSE NARDIN намагався перевезти в ручній поклажі громадянин Вірменії, який прибув до України через аеропорт «Бориспіль» авіарейсом з Єревану.
Працівники митниці за допомогою детектору дорогоцінних каменів та аналізатору елементного сладу виявили, що годинники виготовлені з золота та оздоблені діамантами.
За даними спеціалізованих інтернет-сайтів, обидва годинники разом коштують понад 1,5 мільйона гривень.
Митники пояснили, що, відповідно до чинних норм, через «зелений коридор» дозволено безперешкодно ввозити товари (крім підакцизних) вартістю до 1 тисячі євро.
Однак чолові не заповнював письмової декларації, за консультацією до початку митного контролю не звертався, тому коштовності митникам довелося вилучити до рішення суду.
Окрім цього, через аеропорт «Київ» до Кельну українка намагалася вивезти золоту монету «15 рублів» 1897 року, срібний «1 рубль» 1896 року (обидві монети – Російської імперії), а також срібний рубль 1924 року (СРСР).
«На гурті усіх монет зазначена вага чистого золота та срібла. Монети митниками були виявлені на сканері під час перевірки багажу авіапасажирки», – зазначили в дописі.
Митники пояснили, що на момент проходження контролю жінка не надала дозвільних документів на право вивезення даних монет, які можуть становити культурну та історичну цінність. Водночас вона не заповнювала й письмової митної декларації. Тому монети вилучили до рішення суду. Їхню вартість встановить експертиза.

Стосовно обох громадян наразі Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил.

Нагадаємо, нещодавно в мережі опублікували ТОП-10 порушень митного законодавства за 2020 рік.

Фото: Facebook