В Службі безпеки коментувати цю інформацію відмовляються, посилаючись на конфіденційність.

Родина звільненого заступника міністра внутрішніх справ Олександра Гогілашвілі та його дружини, помічниці президента Марії Левченко, отримала охорону СБУ. Про це йдеться у розслідуванні Bihus Info.

Посади Гогілашвілі та Левченко такої охорони не передбачають, вказують розслідувачі.

«Ми зафіксували, як його (Гогілашвілі — ред.) сина возить, судячи з усього, броньоване авто і супроводжує охорона СБУ. А що, так можна було? Нібито СБУ в нас не має підвозити дітей чи родичів ані заступника міністра, ані помічниці президента», — зазначають журналісти.

У матеріалі оприлюднені кадри, датовані листопадом. На них журналісти зафіксували, як до КВЦ «Парковий», де того дня збиралася на засідання фракція «Слуги Народу», під’їхав автомобіль Chevrolet Suburban.

Це був броньований автомобіль; з авто вийшов чоловік, у якому джерела розслідувачів серед правоохоронців, впізнали співробітника спецпідрозділу «Альфа» СБУ. З чоловіком був хлопчик. Дитину, яку привіз Chevrolet Suburban, забрала жінка і повела у «Парковий».

За годину журналісти знову побачили цю жінку з дитиною. Вона з хлопчиком сіли до сірої Mazda, зареєстрованої на Марію Левченко, помічницю Володимира Зеленського та дружину Гогілашвілі.

Жінка, яка вела дитину, дуже схожа на сестру Марії Левченко, зазначають журналісти. А хлопчик на відео, як припускають, є сином Марії Левченко і Гогілашвілі.

Журналісти надіслали запит до СБУ, чому броньований автомобіль Chevrolet Suburban перевозив дитину Гогілашвілі і чи надавалося таке авто у користування Олександру Гогілашвілі або Марії Левченко.

Прес-служба СБУ дала наступну відповідь:

«У відповідь на ваш запит зазначаємо, що інформація, котра стосується осіб, яким за потреби та при наявності відповідних підстав надається охорона, є конфіденційною».

В СБУ також зазначили, що відомство «діє виключно в межах та у спосіб, визначений законодавством України. Це стосується діяльності із забезпечення безпеки охоронюваних осіб та членів їх сімей в тому числі».

Журналісти трактують цю відповідь так, що СБУ «натякнула, що цей автомобіль родина Гогілашвілі отримала через те, що комусь із них щось загрожує і вони отримали охорону за бюджетний кошт». Також розслідувачі зазначають, що поки готували свій випуск до ефіру, отримали підтвердження, що родина Гогілашвілі-Левченко отримала охорону СБУ.

Марія Левченко, її сестра Наталя, Олександр Гогілашвілі проігнорували дзвінки розслідувачів і не відповіли на надіслані запити.

Зауважимо, що раніше журналіст Юрій Бутусов зазначав, що Гогілашвілі пересувається на автомобілі посольства США у супроводі охорони ГУР Міноборони, хоча і такої охорони його посада не передбачає.

Як ми писали, Гогілашвілі було звільнено після скандалу з його буйною поведінкою на одному з блокпостів на в’їзді в Донецьку область. Чиновник з матюками накинувся на поліцейського, який попросив у нього документи; пізніше стало відомо, що Гогілашвілі систематично так поводиться з правоохоронцями.

Однак відповідей на запитання щодо російського паспорта Гогілашвілі, його судимості в Росії та роботи на депутата Держдуми РФ Валуєва у Офісі Зеленського так і не надали.

Фото: Фейсбук