На оплату праці 12 таких помічників за цей рік витратили майже 2 млн грн податків, а за два роки — понад 4,5 млн грн.

Щонайменше дванадцять народних депутатів від «Слуги народу», «Батьківщини», «Європейської солідарності» та «Опозиційної платформи — За життя» взяли на посаду своїх помічників родичів. Про це йдеться в розслідуванні «Схем».

На оплату їхньої праці лише за цей рік вже витратили сукупно майже 2 мільйони гривень з бюджету. При тому, що це незаконно: рік тому нардепи ухвалили законопроект, який забороняє їм наймати собі в помічники за держкошт близьких родичів.

Повідомляється, що найбільше – понад 754 тисячі гривень – заробила Вікторія Улиганець, дружина «слуги» Олександра Мережка.

Від січня 2020 року вона працює помічницею за трудовим договором у його колеги по фракції – «слуги» Ігоря Марчука. У середньому її заробітна плата – 41 800 гривень на місяць, але у липні та серпні цього року завдяки преміям по 50 тисяч гривень, які призначив їй Ігор Марчук, жінка отримала вдвічі більше — майже по 92 тисячі.

Понад 672 тисячі гривень за півтора року роботи помічницею депутата заробила й дружина «слуги» Олексія Кузнєцова Аліна. Від березня 2020-го вона працює за трудовим договором у його колеги по фракції – «слуги народу» та екс-кварталівця Олександра Кабанова.

У перший рік роботи на цій посаді зарплата Кузнєцової складала у середньому близько 21,5 тисячі гривень на місяць, однак від грудня 2020 року Олександр Кабанов підвищив цю суму, попросивши для Кузнєцової вже 47,5 тисяч гривень на місяць.

У грудні 2020 року депутат попросив видати дружині колеги одноразову премію у сумі 52,5 тисячі гривень, тож тоді вона отримала понад 100 тисяч гривень заробітку.

За даними розслідувачів, ще один родич депутата, який на посаді помічника заробив уже понад 630 тисяч гривень, – син «слуги народу» Андрія Задорожного Іван.

Спочатку Задорожний хотів оформити його помічником до себе та попросив встановити для свого сина зарплату у 24 тисячі гривень. Однак уже за два тижні відкликав його, і того ж дня Іван почав працювати помічником у колеги свого батька – «слуги» Андрія Костіна.

При цьому донька Костіна Анастасія стала помічницею у Андрія Задорожного і за два роки роботи на цій посаді теж заробила майже 600 тисяч гривень.

Дмитро Лубінець від депутатської групи «За майбутнє» також рекомендував колегам взяти на роботу його дружину Яніну, так вона опинилась у підпорядкуванні «слуги» Арсенія Пушкаренка та отримує щомісяця по 10 тисяч гривень.

Повідомляється, що аналогічна ситуація і в заступника голови фракції «Батьківщина» Сергія Соболєва: від початку двотисячних його дружина Ніна працює помічницею лише у тих скликаннях, де сам він — народний депутат, як і в 9-му скликанні

Працює помічницею і дружина Віктора Чорного — соратника Віктора Медведчука. Уже рік, як Ольга Арканова-Чорна має такий статус у його колеги по фракціїОлександра Колтуновича.

У Верховній Раді у Чорного працюють й інші родичі: від початку цього року його падчерка Лілія Чорна стала помічницею ще одного члена від «ОПзЖ» Федора Христенка.

Такий же випадок трапився і в «ЄС», там син Михайла Бондаря став помічником іншого члена «Європейської солідарності» Максима Саврасова. Зарплата у нього — сім з половиною тисяч на місяць, зазначаєтсья в розслідуванні.

Тим часом, у члена «ОПзЖ» Василя Німченка невістка — Марина Німченко — працює помічницею у безпосередньому підпорядкуванні. Щомісяця робота у свекра приносить їй 16 тисяч гривень бюджетних коштів. За два роки роботи на цій посаді Марина Німченко заробила вже майже 400 тисяч гривень.

Днями ми писали, як НАЗК виявило 30 кримінальних правопорушень у звітах партій: фігурують «Слуга народу», «Перемога Пальчевського» та інші.

Фото: Фейсбук