Відповідні санкції ухвалили на засіданні в ОПУ 19 лютого.

19 лютого на засіданні Рада нацбезпеки й оборони запровадила санкції проти народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко через фінансування тероризму. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу, передає НВ.

Санкції накладаються на все майно Віктора Медведчука. Однак, за словами секретаря РНБО, телеканал «1+1», частина власності якого належить Оксані Марченко, продовжить працювати.

Водночас РНБО запровадила санкції щодо 19 юридичних і восьми фізичних осіб, зокрема п’яти літаків, які літали маршрутом Київ — Москва. Про це повідомили на сайті Офісу президента України.

Загалом під санкції через фінансування тероризму (ст. 258-5 КК України) потрапили такі фізособи:

  • Костянтин Вацьковский (громадянин РФ);
  • Віталій Донченко (громадянин РФ);
  • Наталя Лавренюк;
  • Сергій Лісогор (громадянин РФ);
  • Оксана Марченко;
  • Олександр Маслюк (громадянин РФ);
  • Віктор Медведчук;
  • Михайло Попов (громадянин РФ).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підтвердив інформацію щодо санкцій, запроваджених проти Віктора Медведчука та його дружини. Про це повідомили на Telegram-каналі МВС України.

«Щойно завершилося засідання Ради національної безпеки і оборони України, де приймали важливі рішення. В тому числі прийняли відповідні санкції до пана Медведчука, Оксани Марченко та низки осіб, пов’язаних із холдингом пана Медведчука та з протиправною діяльністю проти України», – повідомив Арсен Аваков.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» й соратника кума Путіна Віктора Медведчука Тараса Козака та восьми юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik, юридичним власником яких є Козак.

Телеканали у своїй заяві назвали рішення влади «політичною розправою», яку РНБО вчинила «за надуманим приводом». Однак столичні провайдери все одно оперативно вимкнули «трійцю» каналів соратника Медведчука.

Після цього до Верховного суду подали низку позовів, які оскаржують рішення про санкції. Щодо одного з них вже призначили дату розгляду – 15 березня.

Фото: Facebook