Якщо закон про олігархів запуститься за планом, то вже 20-25 травня 2022 року на засіданні РНБО розглядатимуть перших офіційно визначених олігархів України

Про це заявив секретар ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання РНБО.

“Маємо розуміння, що до кінця травня закон вже має почати працювати. І якщо далі буде продовжуватися вся ця процедурна ситуація, 20-25 травня ми можемо з вами мати на засіданні Ради нацбезпеки і оборони перших олігархів, які будуть визначені через рішення РНБО згідно нашого законодавства”, – сказав Данілов.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила президентський закон про деолігархізацію, який, на думку авторів, має обмежити вплив великого бізнесу на політичні процеси в Україні.

Згідно із документом, олігархом може бути визнана особа, яка є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку, має значний вплив на ЗМІ, бере  активну участь у політичному житті, має підтверджену вартість активів (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є) більш ніж 2 мільярди 270 мільйонів гривень.