Міська влада планує обладнати на цій території парк для відпочинку.

Апарат РНБО хоче забудувати зелену зону біля станції метро «Сирець» на вул. Щусєва багатоквартирними будинками з паркінгами. Тривають судові тяжби, а правоохоронці влаштовують обшуки в підрозділах міської влади, інформує сайт КМДА.

В міськадміністрації нагадують, що у 2009 році ділянка була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Плани забудови апарату РНБО

Однак у 2019 році було встановлено, що земля не використовується за призначенням, будівництво не було розпочато. Натомість, на ділянці утворилося стихійне сміттєзвалище.

«Мешканці Шевченківського району неодноразово зверталися з проханням щодо створення скверу замість сміттєзвалища та руїн. Тим більше, що початково (до отримання РНБО) земельна ділянка була визначена як територія зелених насаджень» — зазначають в КМДА.

У 2019 році КМДА припинила право постійного користування ділянкою. В міськадміністрації зазначають, що територію привели до ладу, вивезли сміття, провели благоустрій. У подальшому у планах мерії – начебто облаштувати тут сквер для відпочинку.

Повідомляється, що апарат РНБО «не полишає спроб повернути собі приведену до ладу земельну ділянку, в судовому порядку». А правоохоронні органи «діючи в інтересах РНБО, продовжують систематичний тиск на міську владу, влаштовуючи обшуки та допити».

На теперішній час cудова тяжба триває, зазначають в КМДА. Апеляційну скаргу розглядає Шостий апеляційний суд Києва.

Раніше міська влада заявляла, що оскаржуватиме рішення суду щодо повернення зеленої зони біля метро «Сирець» у використання апарату РНБО для забудови.

Нагадаємо, рішення на користь РНБО у цій справі виносив скандальний ОАСК.

Фото: КМДА