Дехто все ж очікує від УПЦ МП розриву відносин з РПЦ.

Українська православна церква Московського патріархату проведе зібрання 27 травня, на ньому можуть бути ухвалені важливі рішення. Про це сказав в ефірі телеканалу “Київ” митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

За словами Драбинка, 27 травня УПЦ МП проведе чи то собор, чи то з’їзд під головуванням митрополита Онуфрія.

Питання, які можуть бути підняті на зібранні, абсолютно непрогнозовані. Рішення залежить від предстоятеля, Онуфрія. Сьогодні ми можемо сказати тільки, що в деяких єпархіях пройшли зібрання під проводом правлячих архієреїв. Хтось висловився за повне проголошення незалежності від московського патріархату і проголошення автокефалії. Але наскільки ця автокефалія, якщо її буде проголошено, буде мати офіційний статус…?” — каже він.

Таким чином Драбинко натякнув, що УПЦ МП навіть у випадку відділення не матиме статусу самостійної церкви, бо для цього потрібне визнання іншими помісними церквами.

На запитання про позицію священників Києво-Печерської лаври Драбинко відповів наступним чином:

Нехай братія, якої там на сьогоднішній момент біля 300 чоловік, приймуть рішення, хочуть вони бачити там Пашу-Мерседеса, який очолює лавру, чи хочуть бачити когось із братії, яка вестиме їх до Христа. А не до Путіна” — каже Драбинко.

Нагадаємо, нещодавно відбувся синод УПЦ МП, на якому не проголосили розрив із РПЦ, а лише поскаржилися Зеленському на “релігійне беззаконня”. Релігієзнавці вважають, що у московської церкви тепер два шляхи — або в рашку, або на пенсію.

Фото: Фейсбук