Раніше в ФДМУ заявляли про спроби зірвати аукціон з приватизації заводу, що має відбутися 27 жовтня.

Рішення Верховного суду щодо щодо незаконного відчуження 5 нежитлових будівель на території АТ «ПКМЗ» (заводу «Більшовик») набрало законної сили і не може бути оскарженим. Про це йдеться у повідомленні Фонду держмайна України.

«Рішення Верховного Суду України щодо незаконного відчуження 5 нежитлових будівель загальною площею 6 399,20 кв. м, які знаходяться на території АТ «ПКМЗ» (заводу «Більшовик»), набрало законної сили та не може бути оскарженим» — йдеться в повідомленні.

В ФДМУ зазначають, що інформаційні повідомлення щодо начебто підтвердження судами законності відчуження зазначених об’єктів державного майна «є такими, що не відповідають дійсності та спрямовані на зрив приватизації заводу «Більшовик» шляхом дезінформації потенційних інвесторів.

У ФДМУ додають, що рішення Північного апеляційного господарського суду не заперечує факт незаконного відчуження нерухомого майна на торгах 2019 року, а скасовує рішення Господарського суду Києва щодо протиправності державної реєстрації права власності за незаконним власником.

«Зазначене рішення апеляційної інстанції носить виключно технічний характер та підлягає оскарженню, яке Фонд державного майна здійснить відповідно до чинного законодавства», — додали у відомстві.

Там заявили про «остаточність та неможливість оскарження рішення Верховного Суду щодо незаконного відчуження зазначених будівель на території заводу «Більшовик».

Зауважимо: раніше представник компанії «Агроміл Дистриб’юшин» заявив, що суд підтвердив законність придбання «Агромілом» права власності на спірне нерухоме майно, розташоване на території «Більшовика»).

Мова про п’ять будівель на території ПКМЗ площею понад 6,3 тис кв м, які у 2019 році були відчужені та продані на торгах державним підприємством СЕТАМ двом приватним компаніям — ТОВ «Агроміл Дистриб’юшин» та ТОВ «ФК Меридіан»

Фонд державного майна оскаржив операцію і справа дійшла до Верховного Суду.

У лютому 2021 року Фонд держмайна отримав позитивне рішення Верховного Суду в справі щодо відчуження майна.

Водночас 18 жовтня у деяких медіа з’явилися повідомлення, що «суд щодо права власності на п’ять окремих будівель заводу, проданих у 2019 році через СЕТАМ, все ще триває (справа № 910/14858/19)» і що gотенційні інвестори, зацікавлені у приватизації, дізнаються про те, що саме входить до цього лоту, лише напередодні аукціону 27 жовтня.

Компанія «Агроміл дистриб’юшин», з якою судиться ФДМУ, належить Вадиму Коліснику.

Нагадаємо, раніше в ФДМУ заявляли про спроби зриву приватизації заводу. Повідомлялося про «мітинги напередодні приватизаційного аукціону за участі осіб які ніколи не працювали на підприємстві та не мають до нього жодного відношення», також в ФДМУ натякали на причетність до таких акцій «відлучених від державного активу тіньовиків».

Всього на участь в аукціоні з приватизації «Більшовика» подали заявки більше 15 компаній. Про можливу участь повідомляли девелопери Фіала та Вавриш. Також корпорація Kadorr Group одеського бізнесмена Аднана Кивана заявила про свою участь у торгах з продажу заводу, які відбудуться 27 жовтня.

Радник голови КМДА Дмитро Білоцерковець заявив, що ФДМУ має передати Києву цех №5 заводу «Більшовик» безкоштовно для побудови на його місці з’їзду з Шулявського моста — мовляв, завод і так винен місту понад 300 мільйонів гривень.

Фото: Фейсбук