Електронне голосування за перейменування вулиць завершилося ще 19 червня.

Київська міська рада може ухвалити рішення про перейменування вулиць у рамках деркусифікації до Дня Незалежності України. Про це у ефірі телемарафону заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Микола Поворозник.

Він нагадав, що раніше пройшло відповідне електронне голосування, у якому взяло участь більше 6 мільйонів людей. Серед іншого, він уточнив, що мова йде про близько 300 назв різних об’єктів, які потрібно поміняти у Києві.

«Після закінчення голосування усі ці результати були надані експертній комісії, яка, по суті, підбила результати і буде, відповідно, приймати рішення. Якщо говорити безпосередньо про терміни, то я думаю, що це займе ще кілька тижнів. І є абсолютно всі сподівання, що до Дня Незалежності всі відповідні рішення Київською міською радою будуть прийняті», – поінформував Поворозник.

Серед іншого, посадовець зазначив, що наразі щодо цього йде процес погодження з родинами, з юридичними особами, іменами яких громадяни висловили бажання, проголосувавши, назвати вулиці.

«Є наприклад, випадок, коли родина відмовилася за такими вулицями буде прийматися окреме рішення», – заявив він.

Перший заступник голови КМДА уточнив, що фактично фізична зміна назв цих вулиць відбудеться, коли Київська міськрада прийме відповідні рішення.

«Як тільки рішення Київради будуть оприлюднені, піде робота по заміні табличок. Я думаю, що ми будемо це робити також централізовано, щоб це зробити якомога швидше», – зазначив він

Говорячи про перейменування станцій метро, Поворозник нагадав, що щодо цього також раніше пройшло е-голосування, і наразі це питання знаходиться на етапі експертної комісії.

«І ми сподіваємося, що рішення по ним (станціям метро – ред.) буде прийнято ще швидше, ніж безпосередньо по вулицям, бо їх небагато і там достатньо багато вже висловлено думок», – сказав він.

Чиновник також уточнив, що процес дерусифікації триватиме у Києві і надалі.

«Це не перший етап цього процесу. Першим був етап декомунізації, а наразі йде етап дерусифікації, дебілорусизації, якщо можна це так назвати. Якщо будуть виявлені такі ще топоніми, то по ним будуть прийматися відповідні рішення», – поінформував він.

Як ми писали, раніше в КМДА уточнили, що перейменування вулиці не вимагає внесення змін до документів щодо місця реєстрації.

Загалом у Києві планується перейменувати 300 об’єктів, назви яких пов’язані з росією.

Фото: Фейсбук