Комунальні служби нині встановлюють причини такого явища.

У соцмережах обговорюють світлину, на якій, як стверджується, річка Либідь, забарвлена у яскраво-жовтий колір. Фотографію виклав в неділю, 10 травня, користувач Facebook під іменем Іван Білий.

Де саме було зроблено фото, він не уточнив.

«Либедь. Сьогодні. Опівдні» — написав він під публікацією.

Що саме могло стати причиною того, що вода в річці пофарбувалася у такий колір, автор не уточнив. Інші дописувачі під цим фото пишуть про те, що у річку могли злити якісь відходи, а також, що, можливо, за допомогою фарби комунальники перевіряють протічки в трубах. Підтвердження жодній з цих версій поки немає.

На запит журналістів телеканалу «Київ» в КП «Плесо» повідомили, що нині фахівці перевіряють воду в річці і беруть аналізи на вміст хімічних речовин та барвників. Результати цих досліджень будуть готові за 3 дні, Kyiv Media опублікує їх одразу після отримання.

Як повідомив в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» хімік Андрій Лапінський, причини пожовтіння води можуть бути як природніми (пилок рослин у великій кількості), так саме це може бути і результатом людської діяльності – викиди солей заліза або барвників з фармвиробництв. Період самоочищення води, за словами експерта, може скласти від кількох днів до кількох тижнів.

ДОПОВНЕНО

Як повідомляє КП «Плесо», фахівці підприємства обстежили русло річки Либідь включно з відрізком, де зафіксована зміна кольору та можливе забруднення (ділянка вздовж Столичного шосе (Видубичі), а також вздовж вулиці Промислова).

 

«Оскільки підприємство не проводило робіт, які могли б спричинити такі наслідки, фахівці лабораторії КП «Плесо» відібрали проби води для лабораторного аналізу на базі «Плесо», результати яких підприємство повідомить в оперативному порядку» — йдеться у повідомленні.

Представники підприємства запевнили, що продовжать обстеження, оскільки КП «Плесо» «не є єдиним балансоутримувачем і можливий факт несанкціонованих врізок та викидів».

Як ми повідомляли, під Києвом відбудеться дводенний «Річковий рейв».

Фото: Фейсбук