За даними «Євросолідарності», на Київщині порушення зафіксовані в цілій низці ОТГ і не підведені підсумки ні до обласної ради, ні до жодної районної ради саме через бажання «дотягнути результати».

У партії запевнили, що мають всі протоколи з мокрими печатками і оскаржують сфальшовані протоколи в судах. Політсила вимагає «негайного оголошення» результатів та притягнення до відповідальності винних у фальсифікаціях.

У затягуванні оголошення результатів партія звинувачує “Слугу народу”: “Не краща ситуація і в Київській області, де куратором від Офісу Президента є близький до Коломойський народний депутат Дубінський. Тут порушення зафіксовані в цілій низці ОТГ і не підведені підсумки ні до обласної ради, ні до жодної районної ради саме через бажання «дотягнути результати»”, – йдеться в повідомленні.

Раніше про фальсифікації у Київській області повідомляла також партія «Голос». Партія запевняє, що намагалися відкоригувати дані різним політичним силам у Фастівській, ГостомельськійБогуславській та Бородянській ТВК.

Окрім цього, на результати виборів у Київській області поскаржилися у партії «Наш край». «Найбільш проблемними є Богуслав та Фастів. Саме тут голоси виборців, які віддані за нашу політичну силу на виборах до Київської обласної ради, міські територіальні виборчі комісії переписали на користь інших політичних сил, а чимало бюлетенів взагалі визнано недійсними», — заявили у партії.

За даними «Нашого краю», за результатами перших протоколів ДВК у Фастові партія набрала 380 голосів, але після «уточнення» ця кількість зменшилася на 340 голосів, а кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними, зросла майже на тисячу. «Кількість голосів, які набрала «Опозиційна платформа – За життя» з 1562 раптом зросла на 2539. А кількість голосів за кандидата від цієї політичної сили Бойченка збільшилася рівно втричі. Кількість голосів за кандидата від партії «За майбутнє» Шульгу з 57 зросла до 357 голосів. А кандидат від партії «Національного егоїзму» Сачко з 157 голосів вже набирає 396. А загалом, порівняно з попередніми цифрами, показники в цієї партії виросли на 660 голосів», — розповіли у політсилі, зауваживши, що також після «уточнення» зросла як кількість бюлетенів, так і кількість виборців.

У «Нашому краї» запевняють, що аналогічна ситуація склалася і в Богуславі. «За первинними протоколами за нашу політичну силу віддали свої голоси понад 1150 виборців, проте в протоколі, який подано Богуславською міською ТВК до Київської обласної ТВК, половина голосів, відданих за «Наш край», дивним чином «перейшла» іншим партіям. Незважаючи на скарги та рішення судів щодо перерахунку голосів, Богуславська міська ТВК залишила протокол без змін, змінивши лише дату документу», — додали у партії, яка вже звернулася до правоохоронних органів та до суду через фальсифікації виборчої документації”, – йдеться в повідомленні.

Фото: піксабей