Підозрювані нібито спричинили збитки міському бюджету на суму понад 13,5 мільйона гривень.

Про це повідомили в прес-службі Київської міської прокуратури.

Учора, 12 травня, столичними прокурорами та слідчими СУ ГУНП у м. Києві проведено обшуки в Департаменті соціальної політики КМДА. У результаті – трьом чиним та чотирьом колишнім високопосадовцям Департаменту повідомлено про підозру за фактом заволодіння бюджетними коштами в сумі 13,5 мільйона гривень (ч. 5 ст. 191 КК України).

У прокуратурі пояснили, що протягом 2017-2019 років, службові особи Департаменту соцполітики КМДА вступили в змову зі службовими особами суб’єкта господарювання та уклали низку договорів на закупівлю засобів особистої гігієни за завищеними цінами (надбавка на ціну складає понад 106%). Унаслідок цього бюджету спричинено збитки на суму понад 13,5 мільйона гривень.

Відтак, правоохоронцями здійснено низку санкціонованих судом обшуків у службових приміщеннях та за місцем проживання службових осіб Департаменту КМДА та вилучено достатній об’єм доказів для повідомлення вказаним службовцям про підозру. Зокрема перевіряли заступника директора Департаменту соцполітики, головного спеціаліста відділу, завідувача сектору та колишнього начальника відділу Департаменту.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Оперативне супроводження здійснюється працівниками Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР НП України.

Нагадаємо, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ДОПОВНЕНО

На офіційному порталі КМДА зазначили, що матеріали, за якими відбувалися слідчі дії в Департаменті соцполітики, були передані до правоохоронних органів ще 2019 року.

«Нагадаємо, що саме на підставі внутрішнього фінансового аудиту КМДА за 2017-2019 роки, було звільнено колишнього керівника Департаменту соціальної політики. Аудит виявив низку порушень, а відповідні матеріали були передані до правоохоронних органів ще 2019 року», – повідомили в КМДА.

Водночас Департамент соціальної політики наголошує, що слідчі дії, які правоохоронні органи проводили вчора, 12 травня, стосуються осіб, які звільнені із займаних посад і матеріали щодо яких передали правоохоронцям ще у 2019 році.

До слова, учора, 12 травня, проводилися обшуки в офісах підрядних підприємств «Київміськсвітла», «Київавтодору» та в приміщеннях КМДА.

Фото: фейсбук