Різке перенесення бойових дій під Київ — неможливе, наголосив головнокомандувач Залужний.

Міністр оборони України Олексій Резніков та головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провели зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк та обговорили питання захисту неба від російських ракет, обстановку на морі та оборону Києва. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зокрема, Резніков подякував Брінк та американському народу за зміцнення обороноздатності України та наголосив на ефективності застосування українськими військовими систем HIMARS по укріпленнях російських загарбників.

«Вкотре дякую нашим друзям і партнерам із США за цю високоточну зброю. Ефективність HIMARS та іншої 155 мм артилерії на полі бою вражає. Наші артилеристи влучно стріляють й знищують ворожі склади озброєнь, бронетехніку, вогневі точки та командні пункти агресора. Завдяки допомозі США та інших країн українці зупиняють російських вбивць, захищають рідну землю та інші народи Європи», — заявив Резніков.

Своєю чергою, посол США заявила, що з особливою шаною відноситься до українських воїнів та вірить, що подальша підтримка ЗСУ дасть максимальний результат.

«Ми робимо все, що можливо для України та її захисників. Ми тут щоб працювати, будувати наші плани та зміцнювати Україну», – зазначила Брінк.

Також сторони обговорили системи обліку та прозорості військової допомоги: виключили будь-який виток чи безконтрольне використання зброї. Окрім того, торкнулися питання запуску систем розвитку логістичного обліку програм спільно з нашими партнерами.

Головнокомандувач ЗСУ поінформував Брінк про актуальну безпекову ситуацію в контексті відбиття збройної агресії рф та запевнив посла США у надійності оборони столиці.

«Потенційна лінія зіткнення сягає понад дві тисячі кілометрів. Зараз інтенсивні бойові дії тривають на сході України в Донецькій і Луганській областях. У лютому-березні бої велися під Києвом. Однак нам вдалося організувати надійну оборону столиці та витіснити ворожі війська. Нині ми укріплюємо оборону. Для захисту міста створені відповідні угрупування військ. Тож різке перенесення бойових дій під Київ – неможливе. Сьогодні найбільша для нас небезпека – ракетні удари. Проте, ми боремося. Збиваємо чималу кількість ракет ворога», — заявив Залужний.

Міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ акцентували увагу, що завдяки допомозі партнерів українські військові можуть відслідковувати підготовку до запуску й сам запуск російських ракет для ударів по Україні. А самі ракетні системи рф, які встановлені на кораблях, також несуть небезпеку для українців.

«ЗСУ пильнують за діями ворога у Чорному морі. Російські кораблі не наважуються наблизить до українських берегів і знаходяться на значній відстані. Однак, при спробі наступу ворога, ми будемо застосовувати наші протикорабельні ракети», — заявив Залужний.

У своєму Твіттері зустріч підтвердила і посол США Бріджит Брінк.

Cторони обговорили актуальні питання, що становлять взаємний інтерес.

Резніков, Залужний та Брінк наголосили на подальшій взаємодії у забезпеченні своєчасних та ефективних рішень для задоволення потреб українського війська та подальшу консолідацію зусиль двох держав для відсічі збройної агресії рф.

Фото: Фейсбук