Всього на це виділили 2,9 мільярда гривень.

Уряд України планує ухвалити на найближчому засіданні усі необхідні документи, щоб з наступного тижня почати реєстрацію в додатку «Дія» на виплату ФОПам та найманим працівникам 8 тисяч гривень компенсації за посилений карантин. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє сайт Офісу президента.

«Уряд планує на найближчому засіданні ухвалити всі необхідні документи, щоб уже наступного тижня розпочати реєстрацію в додатку «Дія» на виплату 8 тисяч гривень», – зазначив Шмигаль.

За його словами, профільні міністерства – Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство соціальної політики – нині активно розробляють нормативно-правові акти щодо допомоги бізнесу та працівникам, які ведуть свою діяльність у регіонах «червоної» зони.

Водночас, на сайті Федерації профспілок України опублікували проект постанови щодо порядку виплати 8 тисяч гривень. Відповідно до документа, на ці потреби спрямують кошти у розмірі 2,9 млрд грн, отримані до спецфонду держбюджету.

Зазначається, що кошти можуть отримати у регіонах, де діють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи («червона» зона), і заявки на отримання слід подавати протягом 30 днів із дня запровадження на території цих заходів.

При цьому, по 8 тисяч гривень держдопомоги отримають лише ті ФОПи та наймані працівники підприємств, основний вид економічної діяльності яких входить до Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. Цей перелік має затвердити Кабінет міністрів.

Заявки формуються та подаються через портал «Дія», у тому числі з використанням мобільного додатку. У заяві вказуються прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, адреса реєстрації місця проживання заявника, номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги – за стандартом IBAN.

У порядку також визначені категорії, які не підпадають під дію програми. Зокрема, для найманих працівників є обмеження — середня зарплата не має перевищувати 30 тис грн на місяць.

Зауважимо, що виплати від збитків, які спричинить каратин, уряд обіцяв ще наприкінці березня.

Фото: Фейсбук