Міністерство культури свою концепцію досі не оприлюднило.

Активісти організації «Урбанина» представили власну концепцію облаштування оновленого Гостиного двору в Києві. З нею можна ознайомитися на сайті.

Автори дослідження повідомляють, що провели дослідження Контрактової площі та Гостиного двору. Метою було описати територію навколо Гостиного двору, проаналізувати стан будівлі та зрозуміти очікування стейкхолдерів щодо майбутнього будівлі.

Також вони спілкувалися з киянами щодо стану Контрактової площі та зафіксували їхні ідеї того, що може бути в Гостиному дворі, а чого там немає бути.

Судячи з представлених результатів опитування, кияни категорично не підтримують створення ТРЦ на місці Гостиного двору.

Далі фахівці різних сфер розробили концепцію розвитку Гостиного двору. Учасники поділились на 4 групи та запропонували можливі функції будівлі на основі світових аналогів та результатів громадського опитування.

Так у підвалі пропонують розмістити технічні приміщення, кухні закладів, музейні фонди та книжкові сховища, склад ритейлу та змінну виставку музею.

На першому поверсі запропонували два кафе та ресторан, дитячу кімнату, інфо-центр, громадські вбиральні, лекторій та театральний майданчик, туристичний центр, лавки з сувенірами та музейний центр.

Другий поверх пропонують наповнити музеєм та інтерактивними дитячими студіями, театром або галереєю та адміністрацією.

На останньому, третьому поверсі, пропонують розмістити коворкінг, ще один ресторан, фонди музею, оглядові майданчики, реставраційну та творчу майстерню бібліотеку.

Ще на одному фото наведено загальний вигляд пам’ятки.

Водночас, урбаністи не уточнюють, чи будуть представляти свій проект Міністерству культури, яке контролює ведення протиаварійних робіт.

Нагадаємо, нині в Гостиному дворі тривають протиаварійні роботи, зокрема, встановлюють новий паркан.

Зауважимо, що Міністерство культури, на балансі якого нині перебуває Гостиний, обіцяло представити власну концепцію розвитку Гостиного двору. Голова відомства Олександр Ткаченко повідомляв, що його обговорення вже тривають, однак громадськості проект досі не представили.

Ткаченко наголошував, що Гостиний має стати «мультифункціональним простором».

Фото: Урбанина