Шість із семи перевірених закладів ресторанного господарства столиці ігнорують вимоги закону щодо заборони куріння.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби Києва.

Закон визначає, що куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у приміщеннях закладів ресторанного господарства, проте непоодинокі випадки, коли працівники та адміністрація закладів цих вимог не дотримуються.

У результаті позапланових перевірок ресторанних закладів виявилося, що «у 6 із 7 закладів не дотримуються вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.  Про це свідчить наявність попільничок на столах та відсутність розміщеної відповідної наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!», – відзначають у Держпродспоживслужбі.

«Охорона здоров’я людей від шкоди, що завдається їхньому здоров’ю курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання – це один із важливих напрямів роботи ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві. І головне – норма закону має бути виконана», – зазначає Олег Рубан, очільник  держустанови.

За словами  Віталія Вишняка, начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту споживачів, щоб оперативно реагувати на порушення закону, потрібно, щоб відвідувачі таких  закладів оформлювали звернення, де фіксують недотримання вимог щодо куріння в ресторанах.