Kyiv Media

Водночас вимагають укласти охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини.

Про це повідомляють на офіційному сайту Окружного адміністративного суду Києва.

«До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов стосовно реставрації будинку Сікорського, розташованого по вулиці Ярославів Вал у столиці. Позивачами зазначені заступник Генерального прокурора (в інтересах держави) та Міністерство культури та інформаційної політики України, відповідачами – Міністерство оборони України та ДП «Готель «Козацький», – зазначили в повідомленні.

У позові вимагають:

  1. Зобов’язати Міноборони та ДП «Готель «Козацький» привести до належного стану об’єкт культурної спадщини – пам’ятку національного значення «Будинок, у якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною» шляхом здійснення реставраційних та консерваційних робіт.
  2. Зобов’язати Міноборони протягом одного місяця з дати набрання рішенням суду законної сили укласти з Міністерством культури та інформаційної політики охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини.

Наразі суд вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Як ми повідомляли, для того, аби реконструкція будівлі на Ярославовому Валу почалася, потрібно, щоб Міністерство оборони України ухвалило відповідне рішення. Якщо цього не зробити у найближчий час, садиба продовжить руйнуватися.

Нещодавно бізнес-група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського заявила про бажання профінансувати відновлення садиби родини авіаконструктора Ігоря Сікорського в Києві.

Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. Народився в Києві, жив з родиною за адресою Ярославів Вал, 15-Б, згодом емігрував до США, де у 1923 році заснував компанію Sikorsky Aircraft. У 2015 році її купила корпорація Lockheed Martin за 9 мільярдів доларів. Компанія спеціалізується на виробництві військових та цивільних гелікоптерів.

Фото: Facebook

Останні новини

Погода
Більше новин