Наразі вже закінчилися роботи в Консисторії.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Міністр зі своєю командою проінспектував об’єкти Національного заповідника «Софія Київська», на яких тривають роботи в межах «Великої Реставрації».

Зокрема два тижні тому закінчились роботи в Консисторії. Водночас заповідником розроблено комплексний проект із відновлення інтер’єрів об’єкту. Наразі його облаштовують під адміністративні приміщення, зокрема й для роботи науковців, а також для розміщення бібліотеки з сучасними читацькими залами.

Окрім цього, за словами міністра, у заповіднику тривають такі роботи:
  • На завершальній стадії реставрація частини приміщень колишньої Хлібні. Всередині здійснюються роботи, щоб пристосувати об’єкт під виставкові зали. Вже в серпні тут розпочнеться виставка праць галицького скульптора Пінзеля та його учнів. Тривають роботи на даху будівлі.
  • Розпочато підготовчі роботи реставраційного ремонту відмостки Софійського собору.
  • Продовжується реконструкція будівлі громадської інклюзивної вбиральні. Виконано демонтаж старої будівлі, проведені земляні роботи, виконано монтаж закладних деталей під влаштування інженерних мереж, армування залізобетонної плити та її бетонування. Завершується мурування стін.
  • Починаються роботи щодо інклюзивного інформаційного центру на території Софії.
  • Завершують проектно-кошторисну документацію стосовно Дзвіниці Софійського собору. Вже сформовано робочу групу та триває обстеження об’єкту. Старт робіт – найближчим часом. Також готують до реставрації Бурсу.

Фото: фейсбук