Роботи тривають зранку 4 січня.

Зранку 4 січня в будівлі колишнього кінотеатру «Україна» у Києві (вул. Городецького, 5) почалися будівельні роботи. Робітники мають розвалити частину будівлі, але інформаційного стенду на місці немає — повідомила в прямому включенні журналістка «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».

Роботи в будівлі тривають з 8 ранку. Як розповів один із будівельників, завдання — знести частину будівлі, яка виступає над тротуаром, зокрема, терасу та головний вхід. Всередині приміщення вже начебто нічого не залишилося від кінотеатру.

При цьому біля будівлі немає стенду з інформацією про те, хто веде роботи і що саме планують зробити, що є порушенням правил благоустрою і містобудівного законодавства.

Ширина тротуару під будівлею скоротилася удвічі, перехожим доводиться тіснитися.

В соцмережах вже публікують фото будівлі, якою вона має бути після завершення усіх робіт.

Як повідомив києвознавець Дмитро Перов, будівлю збираються реконструювати, але власник не має погодження Мінкульту на роботи в центральному історичному ареалі Києва, — розповів Перов The Village.

У Департаменті благоустрою КМДА сайту “Сьогодні” повідомили, що власники будівлі колишнього кінотеатру “Україна” мають необхідні документи з дозволом. “Власники будівлі оформили контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою біля будівлі. Вони встановили тимчасову огорожу на виконання робіт для безпечного проходу громадян. Власники будівлі виконують у ньому капітальний ремонт”, – заявили у КМДА.

У реєстрі містобудівних умов й обмежень немає документів на цей обʼєкт. А відповідно до кадастрової карти земельна ділянка під будівлею призначена для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального торговельно-офісного комплексу з об’єктами розважального призначення, рестораном, кінотеатром, паркінгом.

КиївMedia намагається отримати коментар від Мінкульту.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року кінотеатр «Україна» припинив роботу, співробітникам запропонували написати заяви про звільнення.

За інформацією Opendata, будівлю, у якій розташований кінотеатр, купили нові власники у травні та липні 2018 року. Нині власниками вказані Євген Вилгін та Ігор Воронов.

Фото: Фейсбук