За словами очільника Мінкульту, на відновлення будівлі потрібно 1-2 роки, проте протиаварійні роботи планують розпочати вже у грудні цього року.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів в ефірі “Сніданку з 1+1“.

Так, за словами очільника Мінкульту, на відновлення будівлі потрібно 1-2 роки, протиаварійні роботи планують розпочати вже у грудні цього року.

“Зараз ми завершуємо роботи над проєктно-кошторисною документацією, відповідно буде експертиза. І я сподіваюсь, що вже у грудні, точно у грудні, ми розпочнемо негайні протиаварійні роботи. Вони будуть включати у себе: прибирання території, яка тут впродовж багатьох років засмічена, ін’єкції спеціальні для збереження стін, тимчасовий дах для того, щоб можна було зберегти будівлю, паркан новий. І в цей же час буде тривати робота над концептом того, що має бути під час реставрації у Гостиному дворі. Вже почалася робота з фахівцями – архитекторами, істориками”, – розповів Ткаченко.

Він додав, що після концепту буде громадське обговорення з залученням киян, “оскільки це місце має стати магнітом для всього міста і для гостей столиці”. А вже наступного року, за словами міністра, має розпочатися сама реставрація.

Як повідомив Олександр Ткаченко, усі куратори проєкту одноголосно підтримали ідею щодо створення у Гостинному дворі сучасного мистецького простору.

“У майбутньому тут має бути мультифункціональний мистецький простір, Який саме, у якому вигляді – це питання”, – наголосив очільник МКІП.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.

Фото: КМДА