Крім того, деякі парафії московського патріархату після 24 лютого хочуть перейти в ПЦУ.

В Україні відбувається переосмислення ролі московської церкви у розпалюванні ненависті до українців та початку війни, і “морального майбутнього” ця церква не має. Про це в інтерв’ю Deutche Welle розповів речник Православної Церкви України (ПЦУ), архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Євстратій зазначив також, що значна частина українських громадян перестали сприймати голову РПЦ Кирила як духовного наставника.

Морального майбутнього немає. Фізичне майбутнє є безперечно, тому що Україна – це демократична держава і вона не буде вчиняти нічого, що суперечило б зобов’язанням захищати свободу совісті та віросповідання. Водночас, безперечно, відбувається процес переосмислення. Величезна кількість парафіян, священників, єпископів вже не сприймають Кирила як свого духовного пастиря після його проповідей, після його благословення війни, після врученням ним ікони керівнику Росгвардії, тієї каральної структури, яка вбивала людей. Після Бучі. Ми ще не знаємо всієї правди про інші місця, але ми її обов’язково дізнаємося. Ця правда може виявитися ще страшнішою за Бучу. Ми не знаємо всієї правди про Маріуполь. Ми собі можемо тільки уявляти, що там відбувається” — вказано в повідомленні.

Євстратій підтвердив, що, зокрема, на Чернігівщині, деякі парафії московського патріархату хочуть перейти в ПЦУ.

Є вже низка парафій Московського патріархату, які виявили бажання увійти до ПЦУ, і я вважаю, що цей процес, в тому числі, на Чернігівщині буде тривати. Водночас ті священники, які перебували на тимчасово окупованих територіях, декого з них російські окупанти забирали на допити, залякували, вимагали не проводити жодної діяльності, яка може бути трактована як антиросійська. Дякувати Богу, що фізично постраждалих або вбитих наразі немає” — вказав він.

Раніше стало відомо, що митропролит УПЦ МП Онуфрій навіть після різанини в Бучі поминає Кирила.

Фото: Фейсбук