Очікується, що у найближчі дні питання звільнення Разумкова внесуть в порядок денний.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков своєму виступі під час засідання погоджувальної ради депутатських фракцій згадав про своє ймовірне відкликання з посади. Відео наводить Телеграм-канал ВРУ.

Зокрема, Разумков повідомив, що підписні листи за його звільнення і на прохання фракції, і народного депутата Арахамії, були видані в той самий день.

Разумов додав також, що він знає про те, що голосування очікується у вівторок-середу.

«Я бачив у ЗМІ інформацію про те, що голосування може відбутись у вівторок-середу. Ми живемо з вами за регламентом. І процедури, у тому числі і відкликання з посади голови Верховної Ради України, відбуваються за регламентом згідно 76-77 статей. Інакше не буде. Поки я Голова Верховної Ради тут буде працювати закон. Поки що Конституція і регламент будуть працювати і в стінах Верховної Ради, і за її межами», — зазначив він.

Стаття 76 Регламенту ВР передбачає, що рішення про включення до порядку денного сесії Верховної Ради питання про відкликання з посади голови ВР приймається на пленарному засіданні, наступному за днем внесення такої пропозиції.

Стаття 77 Регламенту визначає, що розгляд питання про відкликання голови ВР з посади за рішенням більшості народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради включається до порядку денного сесії ВР у визначений нею день, але не пізніш як на десятий день після включення цього питання до порядку денного сесії.

Зауважимо, що за словами речниці «Слуги Народу» Юлії Палійчук, процедуру відкликання голови Верховної Ради України із займаної посади розпочинають вже сьогодні, 4 жовтня. Очікується, що завтра питання внесуть до порядку денного, а голосування відбудеться в наступні дні.

Нагадаємо, для того, аби поставити питання звільнення Разумкова на голосування, потрібно 150 підписів народних депутатів. Далі 226 нардепів мають проголосувати за відставку.

За чутками, на місці Разумкова Зеленський хоче бачити «повністю підконтрольного» віце-спікера Стефанчука. Разумков натомість останнім часом регулярно фігурує у рейтингах опитувань щодо кандидатів на наступних виборах президента.

Також, за чутками, відставку Разумкова Арахамія обговорював у тому числі і з Коломойським на футболі «Динамо» — «Бенфіка».

Додамо, нещодавно Разумков «тролив» «слуг» за допущені помилки в ухваленому законі про олігархів.

Фото: Фейсбук