Тварину переправили до власниці завдяки QR-коду на медальйоні.

Окупанти армії рф під час тимчасового захоплення частини Київської області викрадали не лише коштовності та побутову техніку, а навіть породистих домашніх улюбленців. Це доводить історія, яку розповіла виданню “Думская” господарка кота Макса, мешканка Бучі Олена.

За словами жінки, через окупацію їй з маленьким сином довелось поїхати до Чехії.

“Коли вночі вони почали нас бомбити, я впала в якийсь ступор, обійняла сина і сиділа на ліжку, нікуди не хотіла. Чоловік вмовив мене. Зійшлися на тому, що він відвезе нас до Житомира, а сам повернеться назад за речами та нашим котом Максом. Я взяла один рюкзак, чоловік був просто у спортивному костюмі. Коли ми доїхали до кордону Київської області, почали дзвонити сусіди та казати, що селище бомбардують та висадився десант. Ми зрозуміли, що повертатися нема куди“, – ділиться жінка.

На початку березня селище окупували, а у будинку молодої жінки оселилися уродженці російської глибинки.

“У Макса завжди повні миски води та корму, але це все одно на пару днів, – згадує Альона. – Ми зателефонували сусідам, попросили вибити вікна, але не встигли. Росіяни поставили у нас у дворі свій БТР, викопали вздовж паркану окоп. Сусід-дідусь не виїхав і з підвалу нам розповідав, що діється. Спочатку Макса бачили в селищі – він один такий рудий“, – згадує Олена.

Наприкінці березня, коли ЗСУ вибили фашистів з Бучі, виявилося, що будинок родини Олени розбитий і пограбований. Кіт пропав.

“Меблі зіпсували, списали матірщиною, особисті речі витрусили з шаф. Все лежало в купі при виході, мабуть, збиралися вкрасти, але не встигли. А у дитячій кімнаті наші сапери виявили розтяжку з гранатою. Ми почали шукати Макса. Я сподівалася, що він живий та його вивезли волонтери, які рятували свійських тварин. 38 днів я наполегливо вірила, що він живий. Без доказів, попри те, що всі писали, що в нашому селищі було пекло. Напевно, задовбала всі фонди та волонтерські центри та групи підтримки Гостомеля та Бучі”, – розповідає жінка.

За декілька тижнів на телефон Олени подзвонили з незнайомого номера. Телефонували на вайбер із Білорусі.

“На кулоні були ваші контакти, ми не знали, дзвонити чи ні і як ви поставитеся до білорусів, після всього, що відбувається“, – сказала дівчина, яка дзвонила.

Виявилося, що рашисти вкрали Макса, коли тікали з Київщини. Кіт проїхав понад 300 км на броні російського БТР-а разом із вкраденою побутовою технікою. У районі Гомеля йому вдалося втекти та прибитися до місцевих жителів. Ті знайшли контакти господарів завдяки QR-коду на медальйоні.

Там волонтери зробили Максу новий ветпаспорт, чіп та передали його через Польщу сім’ї до Чехії

Нагадаємо, кішку, врятовану з Бородянки, зоозахисники все ж віддадуть власниці.

Фото: Фейсбук