МОЗ не враховує спалаху в гуртожитку КПІ та інших установах.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу за результатами засідання Центральної комісії ТЕБ та НС. Міністр Кабміну Олег Немчінов надав більш чіткий розподіл по регіонав – чиновники брали до уваги останні 7 днів.

Слідкувати за введенням зон можна на інтерактивній карті.

Для визначання зон враховують 4 показники: завантаженість ліжок у лікарнях, середня кількість тестувань у регіоні, виявлення нових випадків та динаміка зростання нових випадків інфікування.

У зеленій зоні діятимуть правила, встановлені по всій країні – носіння маски у громадських місцях, соціальна дистанція, використання антисептика; проведення масових заходів з не більше як 1 особою на 5 кв. м.; заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%; перевезення пасажирів у громадському транспорті лише на сидячих місцях.

У жовтій зоні до попередніх обмежень додадуться обмеження на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку.

Помаранчева зона – до згаданих обмежень додадуть припинення діяльності закладів розміщення, крім готелів, обмеження діяльності розважальних закладів і закладів харчування у нічний час, діяльності спортзалів, фітнес-залів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв м і не більше 100 осіб.

Червона зона – це заборона роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, закриття ресторанів, ТРЦ тощо.

За словами Степанова, перехід у ту чи іншу зону визначатимуть, якщо є перевищення показників 5 днів поспіль. Повернутися назад – у попередню зону – можливо, якщо три дні поспіль ситуація тримається на рівні, встановленому для більш легкої зони.

Глава управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан розповів в коментарі РБК-Україна,що Київ потрапив у “зелену” зону карантину тому, що епідемічна ситуація в столиці визначається не так, як по всій країні.

З його слів, розрахунки з епідемічної ситуації в Києві здійснюються на підставі постанови Кабінету міністрів, за винятком “осередкових” випадків.

“Якщо ми подивимося показники Кабінету міністрів, то вони (показники Києва – ред.) перебувають в межах жовтої зони, але якщо виключити “осередкові” випадки – спалахи в гуртожитках та інших установах, то місто Київ потрапляє в зелену зону”, – зазначив Рубан.

За рішенням комісії, червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде встановлений з понеділка у місті Луцьк, місті Тернопіль і в Чернівецькій області в Кіцманському районі. Помаранчевий рівень встановлений у Волинській області у Луцькому та Любешівському районах, в Івано-Франківській – у місті Івано-Франківськ та Тисменицькому районі, у Львівській – у місті Львів, Миколаївському, Перемишлянському та Пустомитівському районах, у Тернопільській – у місті Бережани та Бучацькому районі.

Степанов пояснив, що показники по областях будуть аналізувати щоп’ятниці. А нові зони на основі цих показників вводитимуться з понеділка.

Нагадаємо, днями відбувся спалах коронавірусу в гуртожитку Інституту спеціального зв’язку та захисту інформаці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, де зафіксували понад сотню заражених. Через це ряд ЗМІ повідомляли, що Київ може ввійти в помаранчеву зону.

Фото: скріншот інтерактивної карти