Цього року такі форуми пройшли на відкритих просторах у кожному районі Києва.

Діалог між владою та громадськими організаціями, а також наявні механізми участі дозволяють громадським організаціям вирішувати актуальні проблеми та впливати на розвиток міста.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час Київського форуму розвитку громадянського суспільства, який транслював телеканал “Київ”.

«Уже шість років поспіль Департамент суспільних комунікацій проводить Форуми розвитку громадянського суспільства. Цього року такі форуми пройшли на відкритих просторах у кожному районі Києва, а участь у них взяли понад 2500 осіб зі 150 громадських організацій. Це говорить про те, що діалог між владою та громадою існує, а наявні механізми участі, як то Громадський бюджет, чи конкурси проектів, дають можливість вирішувати актуальні та важливі питання. І звісно ж, це додаткова комунікація», – зазначила Марина Хонда.

Вона також зауважила, що зазначені механізми участі дають громадським організаціям можливість виконувати частину тих функцій, де недопрацьовує влада.

«Це звична європейська практика, яка дає не тільки можливість вирішення проблем благоустрою району, а й сприяє створенню нових робочих місць. І завдання влади – сприяти участі громадськості у прийнятті рішень», – наголосила заступниця голови КМДА.

Марина Хонда додала, що на сьогодні існує багато механізмів, які дозволяють громаді простіше і швидше комунікувати з владою. Наприклад, система електронних петицій чи електронного голосування. Також із органами влади можна комунікувати через більшість месенджерів та в соціальних мережах, і сьогодні місто продовжує розвивати засоби комунікації із громадою.

Фото: facebook