За словами Радуцького, у лікарнях Києва зайнято 70% місць для хворих на COVID-19. У МОЗ інші дані.

Голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, нардеп від фракції “Слуга народу”, заявив, що Києву загрожує переведення в “червону” зону поширення епіднебезпеки.

Наразі Київ ввів другу чергу лікарень (для хворих із коронавірусною інфекцією – ІФ). Київ сьогодні завантажений на 70%, а це вже причина, щоб оголошувати “червону зону, – заявив Радуцький журналістам 18 жовтня.

Проте керівник Держспоживслужби Києва Олег Рубан в коментарі “РБК-Україна” заявив, що наразі є підстави для того, щоб перевести Київ до “помаранчевої” зони карантину. Однак “червона” зона столиці поки не загрожує.

З огляду на сьогоднішні показники, до потрапляння Києва у “помаранчеву” зону ще щонайменше тиждень“, – сказав Олег Рубан.

За даними Міністерства охорони здоров’я, завантаженість кисневих ліжок у лікарнях Києва станом на минулу добу – 18 жовтня – становила 61,5%. Цей показник вже відповідає “помаранчевому” рівневі епіднебезпеки поширення коронавірусу, але не “червоному”.

За даними на сайті МОЗ, “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до “червоної” зони. Однак, у столиці вже два дні поспіль кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою на 100 тис. населення складає понад 60 осіб за добу. У випадку збереження чи зростання цього показника протягом 7 днів є підстави вводити “червоний” рівень епіднебезпеки.

Варто зауважити, що при цьому в Україні діє адаптивний карантин й ухвалювати рішення, до якої карантинної зони належить той чи інший регіон, має місцеве самоврядування.

Нагадаємо, станом на ранок 19 жовтня у Києві було зафіксовано 837 нових випадки COVID-19. Померли від ускладнень 26 людей. До лікарень столиці госпіталізували 145 хворих на коронавірус та 376 осіб із підозрою на COVID-19 та пневмоніями.

Фото: МОЗ, unsplash