У Європі проаналізували доопрацьований до другого читання закон про столицю та дали низку критичних зауважень.

Рада Європи в середу, 17 листопада, опублікувала висновок про законопроект Про місто Київ – столицю України. Низка положень законопроекту зазнала критики.
Зокрема, РЄ рекомендує скоротити надмірне втручання держадміністрації в діяльність органів місцевого самоврядування.
Відзначається, що в законопроекті врахували частково лише деякі рекомендації, які було дано раніше. І після доопрацювання документ не містить усіх положень, які мають забезпечити відповідність Європейській хартії місцевого самоврядування, зокрема про механізм адміністративного нагляду.
Також РЄ рекомендує ухвалити законопроект разом з новим законом про місцеві державні адміністрації. Або Заключні і перехідні положення цього законопроекту мають відкладати імплементацію положень про адміністративний нагляд до набуття чинності новим законом про місцеві держадміністрації.
Крім того, у Раді Європи пропонують видалити п.4 ст.14, який дає право великій кількості представників і посадових осіб держадміністрації брати участь і висловлювати свої думки на засіданнях Київради, районних рад і їхніх органів. В РЄ вважають, що такі положення можуть бути рівнозначними надмірному втручанню та нагляду за діями органів місцевої влади.
Більше того, в Європі відзначають, що рішення про межі районів має ухвалювати міська рада.
Нагадаємо, 1 листопада закон про столицю на розгляд Ради Європи і Венеціанської комісії передав мер Києва Віталій Кличко.
Фото: Фейсбук