За цей документ проголосували 268 нардепів.

Верховна Рада підтримала в другому читанні закон про державний бюджет на 2022 рік.

За проєкт бюджету проголосували 264 народних депутати, проти 36, утрималися – 34. Після цього парламентарі 268 голосами «за» підтримали проєкт у цілому з урахуванням висновку бюджетного комітету.

Основні показники бюджету наступні:

  • Доходи — 1,322 трильйона гривень;
  • Видатки — 1,497 трильйона грн;
  • Граничний дефіцит — 188,798 мільярда грн;
  • Надходження від ренти — 71,25 мільярда грн.
  • Видатки на оборону — 6% ВВП;

Серед видатків, зокрема, передбачено: 2,1 млрд грн на зарплати медикам; 3 млрд — на соцпідтримку через карантин; 1 млрд грн — на програму «Питна вода»; 1,9 млрд — на цифровізацію; 1,7 млрд грн — на реконструкцію культурних памʼяток; 7,7 млрд — на розвиток аеропортової та залізничної інфраструктури, 416 мільйонів гривень — на підготовку до проведення Всеукраїнського перепису населення.

Крім того, закладено 50 млн грн на підготовку до впровадження накопичувальної системи загальнообовʼязкового державного пенсійного страхування.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, також підвищено на 3,7 мільярда видатки на національну безпеку та оборону, зокрема, на Збройні сили України – 2,5 мільярда. Голова Мінфіну додав, що Верховна Рада отримає додатково 83,9 мільйона фінансування, Державне управління справами – 23,7 мільйона, з них на Офіс президента 12,5 мільйона.

Своєю чергою, голова уряду Денис Шмигаль подякував народним депутатам за голосування, назвавши це свідомою позицією.

“Держбюджет-2022 залишився збалансованим та реалістичним, але при цьому дійсно є бюджетом модернізації країни. Пріоритети кошторису залишаються незмінними: медицина, освіта, оборона та безпека, соціальна сфера, інфраструктура, підтримка бізнесу та інновацій. Як уже анонсував президент, один із головних акцентів цього бюджету — це підвищення зарплати нашим медикам. 20 тисяч грн буде мінімальною зарплатою для лікарів. Вперше у державному бюджеті виконано вимогу закону “Про освіту”. Прогнозний обсяг видатків зведеного бюджету на освіту на 2022 рік планується на рівні 7,3 % ВВП”,написавШмигаль у Telegram.

З його слів, протягом останні 10 років жоден бюджет не передбачав такий об’єм капітальних видатків, як буде у 2022 році.

“140 млрд грн, або 9,4% від всіх видатків — це саме інвестиції в розвиток економіки. Передбачено кошти й на програми пільгового кредитування, і на доступну іпотеку для всіх українців. У бюджеті закладено десятки нових програм і практично по всіх статтях основних видатків ми значно підвищуємо фінансування. Це бюджет для розвитку та модернізації нашої країни”, – уточнив прем’єр.

Фото: unsplash