її було фактично скасовано після початку повномасштабної війни.

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу, які повертають відшкодування податку на додану вартість, а також відповідальність за несплату податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни. Відповідний законопроєкт №7360 підтримали 276 народних депутатів.

Законопроект передбачає відновлення податкового обов’язку та подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно це робити. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов’язків встановлюватиметься Міністерством фінансів.

Бізнес зобов’язаний відновити сплату податків не пізніше двох місяців після того, як у нього з’являється така можливість.

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків з 24 лютого 2022 року, якщо почали сплачувати податки протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

Відновлюються податкові перевірки.

Також цей законопроект передбачає реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року не пізніше 15 липня.

Крім того, депутати дозволили юридичним особам ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини, які відповідають застарілим стандартам Євро-3, для власного використання. Відчужувати їх заборонено протягом трьох років.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада проголосувала за значну лібералізацію податкового законодавства на період воєнного стану.

Фото: Фейсбук