Закон дозволяє дешево розмитники автомобілі з Європи, ввезені до 2021 року.

Верховна рада сьогодні, 18 лютого, схвалила у першому читанні за основу новий законопроект  про розмитнення “євроблях”-  №4643-д.

Документ дозволяє спрощено розмитнювати автомобілі, які ввезені фізичними особами на митну територію України до 31 грудня 2020 року як тимчасові або транзитні. Таким чином, законопроект охоплює всі автомобілі на іноземній реєстрації, ввезені до початку 2021 року.

При цьому розмитнити можна лише автомобіль однієї категорії на одну людину. Тобто – один легковий, один вантажний, один причіп. Ввезена автівка також має відповідати екологічним стандартам не нижче “Євро2“.

Крім того, Верховна рада підтримала за основу законопроект №4644-д, який може істотно знизити штрафи за нерозмитнені “євробляхи”. Цей документ вносить зміни до Митного кодексу. Штраф за незаконне перебування авто в Україні знизиться зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Це якщо законопроект ухвалять у другому читанні.

Ще цим документом хочуть зобов’язати уряд внести до парламенту пропозиції про направлення грошей від розмитнення таких автівок на вакцинацію громадян від коронавірусу.

Зазначимо, що зранку у центрі Києва перед початком голосування під Радою зібрався мітинг “АвтоЄвроСили“. Учсники організації вимагали ухвалити інший законопроект – №3704. Проте його не розглядали.

Сказати, що це перемога – не можна. Це знову півміра… До прийнятого законопроекту не включені ні учасники російсько-української війни, ні багатодітні сім’ї… Депутати це зробили для тих людей, які вже володіють автомобілями на іноземній реєстрації, щоб завтра ми не зібралися“, – прокоментував рішення парламенту керівник ГО “АвтоЄвроСила” Олег Ярошевич.

Законопрект проголосований у першому читанні. Рогляд його на засіданні комітету податкової та митної політики буде протягом тижня-двох. За цей час учасники руху мають намір продовжувати вносити свої зміни до законопроекту – до того, як його ухвалять в цілому.

Нагадаємо, раніше поліції дозволили штрафувати “євробляхерів” на місці. Розмір першого штрафу – 8,5 тис. гривень. За повторне порушення – штраф 17 тис. гривень або позбавлення водійських прав на рік. Покарання накладається за керування авто на іноземній реєстрації, яке вчасно не покинуло межі України, і за керування автомобілем на єврономерах не тією людиною, що ввезла авто в Україну.

Фото: телеграм