За оцінками, заборгованість населення перед теплокомуненерго становить 27 млрд грн.

Народні депутати віддали 301 голос за реструктуризацію боргів за газ теплокомуненерго і водопостачальних підприємств (законопроект №3508-д). Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Згідно з документом, пропонується дозволити підприємствам ТКЕ реструктуризацію заборгованості на п’ять років. Також документ пропонує скасувати нарахування штрафних санкцій, або пені на заборгованість, яка виникла після 1 травня 2020 року.

За даними авторів законопроекту, заборгованість населення перед теплокомуненерго становить 27 млрд грн, а заборгованість ТКЕ перед «Нафтогазом» — 47 млрд грн і 8 млрд грн штрафних санкцій.

Для врегулювання заборгованості пропонується провести взаєморозрахунки з залученням коштів державного бюджету, реструктуризувати залишки непогашеної заборгованості на визначених законом умовах, і списати пеню, штрафні та фінансові санкції, нараховані на заборгованість.

Як зазначив голова підкомітету Комітету з питань енергетики та ЖКП Остап Шипайло, частина боргів пов’язана з недоліками державного регулювання.

«Такі борги не були враховані у рахунках кінцевих споживачів та не мають джерел погашення. Перекладати їх на тарифи майбутніх періодів – безвідповідально перед громадянами. Підприємства ЖКГ не можуть якісно готуватися до опалювального сезону – а це загрожує технологічною кризою взимку», – додав він в коментарі «УП».

За словами Шипайла, доопрацьований документ передбачає також веріфікацію заборгованості та механізм запуску фактичного розрахунку.

Так, у вересні у Раді буде зареєстрований другий законопроєкт, що міститиме зміни до держбюджету.  А саме, перевірені державою суми, які підлягають компенсації, та визначені під контролем Мінфіну джерела погашення.

Як повідомляє прес-служба асоціації «Укртеплокомуненерго», ухвалений проект закону може також допомогти якісно підготуватися до нового опалювального сезону.

«Цей законопроєкт, у разі прийняття, вирішить низку життєво важливих проблем ТКЕ. Зокрема, дозволить реструктуризувати борги за спожитий газ на 5-7 років, розблокує арештовані банківські рахунки ТКЕ, скасує штрафні санкції Нафтогазу. Це дасть можливість спрямувати обігові кошти ТКЕ на погашення заборгованості за спожитий природний газ, якісно підготуватись до опалювального сезону, а також частково накопичити кошти на закупівлю газу восени», — зазначив віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

При цьому «Укртеплокомуненерго» наголошує, що ефективна робота галузі можлива «за умови впровадження комплексної реформи у сфері теплопостачання» та забезпечення підприємствам ТКЕ ринкових та недискримінаційних умов закупівлі газу.

Тим часом, в YASNO пояснили, із яких питань ОСББ мають звертатися до постачальника електроенергії.

Фото: Фейсбук