На засідання РНБО мера Києва Віталія Кличка запросили за 2,5 години до початку.

Про це за результатами засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) у п’ятницю, 20 серпня, повідомив прес-секретар президента Сергій Никифоров.

За його словами, на Раді Нацбезпеки хотіли обговорити питання збереження культурної та архітектурної пам’яті після знесення пам’ятки – будинку Барбана на вулиці Обсерваторній. Начебто розглянути це питання просило Міністерство культур та інформаційної політики в особі Олександра Ткаченка.

У нас архітектурна спадщина Києва розчиняється на очах. Деякі пам’ятки архітектури кияни встигають відбити, деякі ні“, – сказав Никифоров.

Додав, що РБНО постановила відновити зруйновану пам’ятку. Також РНБО вимагає у Києва підготувати аудит всіх пам’яток.

Никифоров додав, що здивований рішенням мера Києва Віталія Кличка поїхати на Чернігівщину і що він начебто мав достатньо часу, аби доїхати до Києва.

Віталій Кличко ще вдень повідомляв, що його запросили на засідання Радбезу за дві з половиною години до його початку. Проте мер Києва попередив, що не зможе прийти, бо поїхав на Чернігівщину.

Зазначимо, що перед зазсіданням РНБО ходили чутки, що Віталія Кличка хочуть змістити з посади голови КМДА.

Проте секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що таких повноважень орган немає.

Повноважень знімати Кличка в РНБО немає. Такі повноваження є у Кабінету міністрів“, – запевнив Данілов.

Перед засіданням телеканал «Київ» отримав ексклюзивний коментар Віталія Кличка щодо засідання РНБО.

Багато спекуляцій на цю тему і я би не хотів, щоб РНБО у нас підмінювало так зване ЧК минулого століття (Надзвичайний комітет по боротьбі з контрреволюцією в СРСР – ред.). Ще раз хочу наголосити, що у нас є ключовий закон — Конституція України. І рішення Конституційного суду 2003 року підтвердило, що обраний киянами міський голова повинен бути призначеним головою КМДА» — зазначив він.

Політолог Тарас Березовець за кілька днів до засідання спрогнозував, що міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов може стати новим головою КМДА.

Додамо, що після знесення будинку Барбана Віталій Кличко заявив, що міська влада Києва раніше скликАла комісію щодо долі садиби, але представники забудовника проігнорували засідання. Також будівля не була внесена Міністерством культури до Реєстру об’єктів культурної спадщини. Загалом КМДА вносила до Мінкульту подання про внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини 1469 об’єктів. Подання досі не розглянуті із 2018 року.

Фото: КМДА