Через коронавірусну кризу капітальний ремонт головної вулиці Києва в 2021 році - під питанням.

Про терміни початку реконструкції Хрещатику повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

За його словами, через необхідність збільшення фінансування медичної галузі в пандемію, а також реалізацію інших важливих інфраструктурних для міста об’єктів, остаточне рішення щодо виконання робіт з капітального ремонту Хрещатика саме у 2021 році залишається відкритим.

«Багато буде залежати від епідеміологічної ситуації в країні, необхідності виділення додаткових коштів на пріоритетні на сьогодні галузі, наповнення бюджету тощо», – наголосив заступник.

Наразі розробляється проєктна документація капітального ремонту вулиці. Оновлення Хрещатику матиме комплексний характер.

Зокрема, відремонтують інженерні мережі — колектор дощової каналізації та комунікаційний колектор. Замінять покриття тротуарів і дорожнього одягу. Також відремонтують зовнішнє освітлення, територію озеленять та влаштують систему зрошування.

Також на Хрещатику з’являться додаткові наземні пішохідні переходи – на перетині з вулицею Прорізною і на перетині з вулицею Михайлівською та мережі відеоспостереження.

Наразі ще вирішують влаштування велоінфраструктури на центральній вулиці міста. Є кілька варіантів: велосмуги на проїжджій частині і велодоріжки на тротуарі. На сьогодні остаточне рішення не прийнято.

За словами Олександра Густєлєва, також розпочнеться ремонт і нових об’єктів.  Зокрема, це капітальний ремонт вул. Милославської, переданої у 2020 році на баланс столиці ділянки Кільцевої дороги від вул. Ватутіна до Одеської площі, вул. Толстого та шляхопроводу через залізницю на вул. Льва Толстого.

Також у 2021 році завершать реконструкцію Пейзажної алеї, капітальний ремонт просп. Степана Бандери. Продовжать будівництво Подільського мостового переходу, Великої Кільцевої дороги на ділянках від просп. Рокоссовського до вул. Богатирської та від вул. Богатирської до просп. Оболонського, капітальний ремонт вулиць Чорнобильської, Борщагівської тощо.

Нагадаємо,вартість тендеру на виготовлення проектно-кошторисної документації ремонту Хрещатика становить 18 мільйонів гривень.

Фото: facebook