Флешмоб із "Чорним квадратом" розпочався після засідання суду, де Роману Ратушному обрали цілодобовий домашній арешт за участь в акції на підтримку Сергія Стерненка 20 березня.

Пост підтримки засновника руху “Захистимо Протасів яр” Романа Ратушного письменник та поет Сергій Жадан оприлюднив на своїй Facebook-сторінці.

Коли не чуєш людей, ризикуєш доживати віку серед пенсіонерів Ростова. Керманичі та очільники демонструють напрочуд неадекватну й несолідну поведінку, яка свідчить не так про впевненість у власних силах, як про істеричність у власних лавах. Роману Ратушному хочеться побажати сили й витримки. Все буде добре. Схоже, в офісі президента ніхто довго засиджуватися не збирається“, – написав Жадан.

Зазначимо, за начебто 25 березня Роману Ратушному повідомили про підозру за двома статтями: частини 2 статті 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) та частини 4 статті 296 (Хуліганство). Це сталося через 5 днів після акції на підтримку арештованого автивіста Сергія Стерненка під будівлею Офісу президента, внаслідок якої будівля залишилась після кількох шибок та була обмальована графіті. Як доказ того, що Роман Ратушний брав участь у цих хуліганських діях – відео, яке оприлюднив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, де серед учасників мітингу єлюдина в балаклаві, і за твердженнями Антона Геращенка, і є Роман Ратушний.

29 березня Печерський райсуд Києва відправив Романа Ратушного на цілодобовий домашній арешт із умовою – обов’язково носити електронний браслет. Суддя на засіданні відмовлялася обрати Роману інший запобіжний захід чи віддати його на поруки. Також на засіданні у якості доказів участі активіста в безпосередніх хуліганських діях на Банковій були представлені роздруковані скріншоти того самого відео. Друк був виконаний на чорно-білому принтері, через що знімок став нагадувати картину “Чорний квадрат”.

 

Аби привернути увагу до проблеми судової системи та до тиску на громадськість через суди низка активістів почала встановлювати у соцмережах у якості аватарів картину Казимира Малевича “Чорний квадрат”.

Нагадаємо, першим затриманим та арештованим учасником акції на Банковій став вінничанин Влад Сорд – учасник АТО, а нині – співзасновник видавничого дому. Підставою для його арешту стало відео, на якому людина, схожа на Влада Сорда, б’є шибки Офісу президента. Затриманий прокоментував це відео під час програми “Право на владу”.

Фото: скріншоти