Безпосередньо на ЧАЕС залишалися 103 співробітники.

Серед працівників зони відчуження – 500 перебували в окупації у Гостомелі, Іванкові. П’ятеро осіб загинуло — розповів голова Держагенції зони відчуження (Чорнобиль) Євген Крамаренко на брифінгу в “Українському медіацентрі”.

Також, четверо працівників, які вступили до Тероборони – затримані військовими рф та вивезені за межі України з військовополоненими.

Він наголосив, що не тільки працівники, що опинилися у заручниках військових рф на території зони відчуження, побачили що таке руській мір та агресію російських солдат.   

Наш персонал, який працює в зоні відчуження, вони всі мешканці окупованих територій – близько 500 осіб перебували в окупації у Гостомелі, Іванкові тощо. Близько 2000 наших працівників перебували в окупації у Славутичі. Серед працівників у нас є п’ять осіб загиблих, але вони загинули не на території відчуження, а саме в окупованих регіонах. І чотирі осіби затримані на окупованих територіях. Вони перебували в Територіальній обороні. Їхня доля зараз нам не відома, – повідомив Крамаренко.  

Також Крамаренко розповів, що більшість персоналу встигли вивезти до окупації. У день повномасштабного вторгнення рф 24 лютого на ЧАЕС залишилися 103 співробітники, які забезпечували безперебійну діяльність. Крім того, близько 40 працівників залишилося на території зони відчуження.  

Працівників ЧАЕС, які забезпечували безпеку й роботу було психологічно важко. Їм забороняли покидати свої робочі місця, вони пересувалися з дозволу, про факти фізичного насильства мені поки не відомо. А тим, нашим працівникам, хто залишився у Чорнобилі, російські окупанти заборонили покидати місто, постійно їх перевіряли, патрулювали. Їм не вистачало їжі. Там були факти знущання з працівників інших підрядних організацій, – розповів Крамаренко.  

Фото: Фейсбук