У G7 наголосили на повній солідарності та підтримці мужнього захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності та її боротьби за мирне, процвітаюче та демократичне майбутнє.

Про це сказано в оприлюдненій на сайті Білого дому заяві лідерів країн G7 за підсумками віртуальної зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, яку провели у неділю.

Лідери країн “Великої сімки” запевнили у подальшій підтримці України у протистоянні російській агресії й засудили вторгнення РФ. Також вони зобов’язались посилити тиск на Росію, зокрема – відмовившись від російських нафти й газу.

У заяві зазначається, що через 77 років після Другої світової президент РФ Володимир Путін і його режим вирішили вторгнутися в Україну.

“Такі дії ганьблять Росію та історичні жертви її народу… Росія порушила заснований на правилах міжнародний порядок, зокрема Статут ООН, задуманий після Другої світової війни, щоб позбавити наступні покоління лиха війни”, – йдеться в заяві.

У G7 наголосили на повній солідарності та підтримці мужнього захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності та її боротьби за мирне, процвітаюче та демократичне майбутнє.

“Президент Зеленський заявив, що кінцевою метою України є забезпечення повного виведення російських військових сил і техніки з усієї території України та забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому, і подякував членам G7 за підтримку. У зв’язку з цим Україна наголосила, що розраховує на своїх міжнародних партнерів, зокрема на членів G7, у наданні необхідної допомоги у сфері обороноздатності, а також з метою забезпечення швидкого та ефективного відновлення економіки України та забезпечення її економічної та енергетичної безпеки”, – зазначили лідери “Великої сімки”.

Лідери країн G7 пообіцяли продовжувати військову та оборонну допомогу Збройним Силам України, підтримувати Україну в захисті її мереж від кібератак та розширювати співробітництво, у тому числі з питань інформаційної безпеки. “Ми й надалі підтримуватимемо Україну у підвищенні її економічної та енергетичної безпеки”, – йдеться в заяві.

Країни “Великої сімки” найближчими тижнями обіцяють посилити короткострокову фінансову підтримку України, що допоможе ліквідувати фінансові розриви та надавати базові послуги населенню.

Також західні країни планують розробити варіанти довгострокової підтримки, спрямованої на відновлення країни та реконструкцію зруйнованих об’єктів інфраструктури.

У заяві нагадується, що з початку війни “Велика сімка” разом із міжнародною спільнотою вже “надали Україні та пообіцяли додаткову підтримку” на суму, що перевищує 24 млрд доларів.

Фото: Фейсбук