Саме таку нову назву рекомендувала експертна комісія, і такий варіант підтримали 5 475 голосувальників. 

У Києві підбивають підсумки електронного голосування за перейменування міських об’єктів у рамках дерусифікації.

Згідно з представленою КМДА таблицею, не усі запропоновані експертною комісією варіанти підтримали люди, які голосували. Однак у деяких випадках “смаки” співпали.

Так, вулиця Пушкінська в Києві (Шевченківський район) має стати вулицею Чикаленка.

Саме таку нову назву для Пушкінської рекомендувала експертна комісія, і такий варіант підтримали 5 475 голосувальників. Друге та третє місце посіли варіанти «Театральна» та «Тарновських».

Євген Чикаленко — громадський діяч, благодійник, меценат української культури, агроном, землевласник, видавець, публіцист. Один з ініціаторів скликання Центральної Ради. В Києві протягом 1900—1904 років мешкав на Маріїнсько-Благовіщенській вулиці (тепер — вул. Саксаганського), 91 (флігельний будинок, має статус пам’ятки історії), звідти переїхав до придбаного ним будинку № 56 на цій же вулиці (не зберігся).

Найбільше голосів набрали пропозиція перейменувати провулок Чехова на Отаманський та провулок Лермонтова – на Вітовецький.

Найбільше киян підтримало перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Українських Героїв. Серед популярних варіантів також були Караваєвська, Полку Азов, Кузьми Скрябіна та Фоміна Олександра. А площу Льва Толстого кияни хочуть називати площею Героїв України (також багато голосів віддали за варіанти – Караваєвська, Відродження, Нескорених та Євгена Чикаленка).

Серед інших перейменувань вулиць: Московська – Князів Острозьких; Смоленська – Сім‘ї Бродських; Пітерська – Лондонська; Волгоградська – Романа Ратушного.

Перейменування також нанесені на мапу.

Нагадаємо, тепер депутатський корпус Київської міської ради буде приймати рішення щодо перейменувань міських об’єктів.

Фото: Фейсбук